Candyman: Trailer připomíná návrat zabijáka, jehož jméno se nevyslovuje

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Studio Universal vypustilo přesně po roce další trailer na očekávaný návrat hororové ikony, Candymana. Film jsme měli vidět původně už v září minulého roku, proti ale byla nařízení vlády. Snad srpnové uvedení už klapne.

Candyman, jak se tajemnému muži se špičatým hákem namísto pravé horní končetiny říká, je jedna z těch ne úplně známých, avšak stále ikonických postav hororového světa. Tento hrůzu nahánějící chlápek byl před lety znetvořen, včely si z něj udělaly terč. Jenže Candyman se po čase vrátil a začal terorizovat okolní obyvatele. Pouze ti odvážní se opováží pětkrát za sebou vyslovit před zrcadlem jeho jméno, a s těmi je později amen. Jeho původ bychom hledali v knižní předloze od Clive Barkera.

Muž s hákem odstartoval svojí zabijáckou kariéru roku 1992, kdy se poprvé objevil v amerických kinech. Dočkal se i dvojitého pokračování, jejichž kvality šly podstatně dolů. Od roku 1999 je Candyman mnohými vypuštěn z paměti.

Nový Candyman bude duchovním pokračováním, tím pádem půjde o čtvrtý díl série. Podíváme se do novodobého Chicaga, na místa, kde to všechno započalo.

Režisérkou Candymana je Nia DaCosta (Little Woods). V hlavních rolích připravovaného hororu se představí Yahya Abdul-Mateen II, Tony Todd, Teyonah Parris, Colman Domingo, Nathan Stewart-Jarrett, Rebecca Spence, Brian King a další.

V kinech hrají od 26. srpna 2021.

Foto: Universal Pictures

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také