Godzilla šlape po Japonsku v hollywoodském měřítku. Trailer ukazuje její ohromnou sílu

Z traileru na Godzilla Minus One běhá mráz po zádech!

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Godzilla na každém kroku. Kromě očekávaného listopadového seriálu Monarch ji uvidíme v příštím roce také na velkém plátně ve filmu Godzilla x Kong: Nové imperium. Dnes je ale řeč o titulu z produkce Toho, která už brzy divákům naservíruje velkolepou podívanou odehrávající se na konci druhé světové války. Plnohodnotný trailer na Godzilla Minus One je opravdu dechberoucí.

Godzilla Minus One je třiatřicátým dílem Godzilly z produkce společnosti Toho, sedmatřicátým dílem celkově a pátým filmem v éře Reiwa (termín označující sérii japonských filmů ze série Godzilla vydávaných od roku 2016 souběžně se sérií filmů MonsterVerse společnosti Legendary Pictures). Godzilla Minus One napsal, produkoval a režíroval slavný japonský tvůrce Takaši Jamazaki.

Godzilla Minus One se bude odehrávat v poválečném Japonsku, kde se Godzilla stává novou hrozbou pro zemi zničenou druhou světovou válkou. Film se tedy bude odehrávat několik desítek let před filmem Shin Godzilla z roku 2016, dosud posledním titulem z dílny Toho, který sklidil rozporuplné reakce.

Film Godzilla z roku 1954, který vznikl necelých deset let po atomovém bombardování Hirošimy a Nagasaki, byl reakcí na tuto tragédii. Po válce bylo japonským filmařům zakázáno vytvářet obsah s touto tematikou, a tak použili Godzillu jako metaforu zvěrstev, která přinesla jaderná válka a lidská nevědomost.


Vedle japonského snímku udeří Godzilla také v očekávaném monsterverse seriálu Monarch: Odkaz monster, který uvede na svých obrazovkách Apple TV+. Příští rok se navíc dočkáme dalšího filmového pokračování s názvem Godzilla x Kong: Nové imperium.

Godzilla Minus One má americkou a japonskou premiéru letos v listopadu. Uvedení v Česku se zřejmě nedočkáme.

Zdroj: Toho Company

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také