Godzilla se vrací v seriálu Monarch: Odkaz monster. Apple představuje svou monstrózní novinku

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Godzilla studia Legendary je součástí tzv. MonsterVerse čítající aktuálně čtveřici filmů a animovaný seriál z dílny Netflixu. Už příští rok se tento svět rozšíří o další velkolepou podívanou v kinech – Godzilla x Kong: The New Empire, ještě předtím ale ukáže Godzilla svou sílu v připravovaném hraném seriálu Monarch: Odkaz monster. Ten dorazí na obrazovky Apple TV+ ke konci tohoto roku, na první zveřejněné fotky se ale můžete podívat už nyní.

Seriál se odehrává po bouřlivé bitvě mezi Godzillou a Titány, která srovnala se zemí San Francisco. Dva sourozenci se vydávají po stopách svého otce, aby odhalili spojitost mezi svou rodinou a tajnou organizací Monarch. Stopy je zavedou do světa monster a nakonec i k armádnímu důstojníkovi Lee Shawovi, přičemž děj se odehrává v padesátých letech minulého století a o padesát let později. Dramatická sága, zahrnující tři generace, odhaluje dávno pohřbená tajemství a ukazuje, jak převratná zjištění mohou změnit náš život.

Monarch: Odkaz monster je prvním hraným americkým seriál, ve kterém vystoupí Godzilla. V hlavních rolích se představí Kurt Russell a jeho syn Wyatt Russell, kteří ztvární postavu důstojníka Lee Shawa napříč několika desetiletími. Tvůrci očekávané novinky jsou Chris Black (Star Trek: Enterprise) a Matt Fraction. Seriál, který se původně měl jmenovat Godzilla and the Titans, vsadil také na zajímavé režiséry – ať už Matta Shakmana (WandaVision) nebo Andyho Goddarda (Carnival Row).

MonsterVerse debutovala v roce 2014 snímkem Godzilla, o tři roky později následoval Kong: Ostrov lebek. Na kvalitu původních snímků bohužel nedokázaly navázat sequely Godzilla II Král monster (2019) ani Godzilla vs. Kong (2021). Anime seriál z dílny Netflixu Ostrov lebek je rovněž součástí tohoto universa.


Hollywood není jedinou adresu, kde v současnosti vznikají filmy o Godzille. V japonských kinech se v listopadu objeví Godzilla Minus One, celkově třiatřicátý titul z produkce Toho. Tento snímek se nedávno představil v teaseru, který nás zavedl do poválečného Japonska. Fandové této přerostlé ještěrky a katastrofických filmů všeobecně se tak mají v nadcházejících měsících nač těšit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také