Živí mrtví se přesouvají do zdemolované Paříže. Drsný trailer představuje Daryla Dixona

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Seriál The Walking Dead je sice u konce, příběhy některých postav ale pokračují. Po návratu Negana a Maggie v seriálu The Walking Dead: Dead City, se na scénu vrací také Daryl Dixon ve vlastním francouzském spin-offu. Jak se tam dostal, sice nevíme, co ho ale čeká, prozrazuje čerstvý dvouminutový trailer.

Daryl, který se představil již v první sérii The Walking Dead, se díky svým pragmatickým postojům rychle stal oblíbeným přeživším zombie apokalypsy. Přestože Daryl nebyl součástí původních komiksů Roberta Kirkmana, je dnes jednou z nejznámějších postav série. Proto nikoho nepřekvapilo, když stanice AMC oznámila, že po finále hlavního seriálu vrhne Daryla do nového dobrodružství.

Oblíbený drsňák Daryl Dixon se ve vlastním seriálu z neznámých důvodů vyplaví na břehu Francie a rychle se snaží dát dohromady. Jak se tam dostal a proč? Seriál sleduje jeho cestu napříč zničenou a zamořenou Francií, jeho prioritou je ale dostat se zpět domů. Jasný plán mu však zkomplikují nové vazby a lidé, které na své cestě potká.

Dlouholetý seriál stanice AMC skončil v roce 2022 po jedenácti sezónách (kompletně na Disney+, HBO Max nemá poslední osmičku epizod), díky mnoha spin-offům je tento svět ale stále živý. Nedávno mělo premiéru The Walking Dead: Dead City, později tohoto roku pak dorazí právě The Walking Dead: Daryl Dixon. Vrcholem nových sérií by ale měl být spin-off Ricka a Michonne, který dorazí někdy v roce 2024. Seriál se momentálně nachází v postprodukci.


Evropské dobrodružství jedné z nejoblíbenějších postav celého universa dorazí na obrazovky AMC a stream AMC+ 10. září. Podle některých zdrojů již začalo natáčení druhé sezóny, ta první nabídne šest epizod.

Foto: AMC

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také