Rey Skywalker se vrátí v dalším Star Wars filmu

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Na londýnském Star Wars Celebration byly oznámeny hned tři nové filmy ze světa Star Wars. Jeden z nich bude navazovat na dosud poslední trilogii z let 2015 – 2019, kterou nadějně načal a smutně zakončil J.J. Abrams. Do světa se podíval také první trailer na seriálovou Ahsoku, kterou jsme v minulosti mohli potkat například v Mandalorianovi.

Rey Skywalker, kterou v nejnovější trilogii ztvárnila anglická herečka Daisy Ridley, se vrátí v nadcházejícím, prozatím ještě nepojmenovaném filmu, odehrávajícím se patnáct let po událostech snímku Star Wars: Vzestup Skywalkera. Momentálně víme jen to, že se tento projekt bude točit okolo nového řádu Jedi pod vedením Rey. Režisérkou bude pákistánská tvůrkyně Sharmeen Obaid-Chinoy, která v minulosti natočila vybrané epizody seriálu Ms. Marvel (získala Oscara za krátkometrážní dokument Dívka v řece: Cena odpuštění). Půjde vůbec o první ženu v historii, která natočí film ze světa Star Wars.

Další dva oznámené filmy nebudou na snímek o Rey Skywalker nikterak navazovat, půjdou si vlastní cestou. První z nich má být „biblicky epický“ a má se odehrávat až 25 tisíc let před všemi dosavadními příběhy. Projektu se chopí věhlasný James Mangold, režisér Logana, který v těchto dnech dokončuje očekávaný snímek Indiana Jones a nástroj osudu. Třetí filmové Star Wars, tentokrát však z období takzvané Nové republiky, má režírovat Dave Filoni spjatý se seriálem Mandalorian.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také