Superman: Legacy přiletí v roce 2025. DC oznamuje další tituly a novou kapitolu

Foto: Lanterns (DC Comics), Muž z oceli (Warner Bros.), The Batman (Warner Bros.)

James Gunn oznamuje pokračování Batmana s Robertem Pattinsonem, zelenou dostává také nový film o Supermanovi, kterého ale neztvární Henry Cavill. Oba filmy uvidíme v kinech v roce 2025. Nově oznámené tituly budou součástí první kapitoly nového DCU „Gods and Monsters“.

The Batman – Part II

Druhý Batman s tváří Roberta Pattinsona visí ve vzduchu už delší dobu, nyní ho James Gunn potvrzuje na rok 2025. Pokud nedojde k něčemu neočekávanému, uvidíme ho v kinech 3. října. Režisér snímku Matt Reeves už v minulosti prozradil, že pracuje na kompletní batmanovské sáze, jejíž součástí je i očekávaný seriál The Penguin s Colinem Farrellem v titulní roli. Právě na tento seriál, který vznikne pod hlavičkou HBO Max, bude navazovat avizovaný snímek The Batman – Part II.

Superman: Legacy

V roce 2025 vezme kina útokem také superhrdina z Metropolis. Nový Superman již nevznikne s Henrym Cavillem v hlavní roli, přesto s nejslavnější komiksovou postavou všech dob má James Gunn velké plány. Film ponese název Superman: Legacy, premiéra je prozatím uvedena na 11. července. James Gunn ale prozradil, že snímek nebude superhrdinským originem, přesto ukáže mladší verzi Muže z oceli. Scénář obstará právě nový šéf filmů DC, tvůrce posledního Sebevražedného oddílu a marvelovek Strážci Galaxie.

Foto: Warner Bros.

Cestičku k restartovanému universu má vyšlapat dlouhé roky očekávaný snímek The Flash, který má obnovit celou časovou osu. Film s batmanovskou dvojicí Ben Affleck a Michael Keaton by měl konečně dorazit do kin v červnu tohoto roku, před ním vezme kina útokem Shazam! Hněv bohů (březen 2023). Premiéru má také Aquaman and the Lost Kingdom (prosinec 2023), letos pak ještě uvidíme méně známého superhrdinu Blue Beetla (srpen 2023), kterého ztvární herec z Kobry Kai.

The Authority

Foto: DC Comics

Gunn také aktivně pracuje na scénáři k filmu The Authority, který vychází z kontroverzního supertýmu vydavatelství WildStorm. The Authority se natolik zabývá záchranou planety, že často překračuje morální hranice, aby dosáhl svého.

The Brave and the Bold

Foto: DC Comics

Film zaměřený na netopýří rodinu. Přesněji řečeno, Damian Wayne bude v centru dění příběhu o otci a synovi inspirovaném komiksem Granta Morrisona. The Brave and the Bold také představí novou hvězdu v roli Temného rytíře.

Supergirl: Woman of Tomorrow

Foto: DC Comics

Zatímco Kal našel na Zemi milující rodinu, Kara se vznášela vesmírem ve zničeném fragmentu Kryptonu a byla svědkem jen smrti a zkázy. Inspirováno osvěžujícím pojetím oblíbené postavy od Toma Kinga.

Swamp Thing

Foto: DC Comics

Posledním ohlášeným filmem kapitoly Gods and Monsters je Swamp Thing, který vychází z nejikoničtější hororové postavy DC. Příběh bude zkoumat její temný původ. Fanoušci by  měli očekávat, že DCU bude čerpat inspiraci z oblíbeného komiksu Alana Moora.

Creature Commandos

Foto: DC Comics

Prvním televizním seriálem z DCU je Creature Commandos, sedmidílný animovaný seriál založený na stejnojmenném týmu DC Comics. Creature Commandos je tým sestavený Amandou Waller, který se skládá z těch nejobludnějších postav DC.

Waller

Foto: Warner Bros.

Zatímco týmovka Doom Patrol byla bohužel zrušena, tvůrce seriálu Jeremy Carver spojí své síly se scenáristou Watchmenů Christalem Henrym, aby přivedli k životu seriál Waller. Seriál s Violou Davis v hlavní roli bude přímo navazovat na Peacemakera a objeví se v něm postavy z Gunnových předchozích DC seriálů.

Booster Gold

Foto: DC Comics

Seriál Booster Gold se bude držet věrně komiksů a představí smolaře, který cestuje zpět v čase a snaží se stát superhrdinou pomocí pokročilé technologie. V komiksech se Booster Gold často spojuje s Blue Beetlem, což nám dává naději, že tato latinskoamerická postava zůstane v DCU také dlouhodobě.

Lanterns

Foto: DC Comics

Seriál Lanterns se zaměří na dva nejoblíbenější Green Lanterny v historii DC Comics: Hala Jordana a Johna Stewarta. Seriál čerpá inspiraci z detektivních příběhů a představí Green Lanterny jako vesmírné policisty vyšetřující temný zločin na Zemi.

Paradise Lost

Foto: DC Comics

Posledním televizním seriálem, který studio DC v současnosti připravuje, je Paradise Lost, politické drama odehrávající se na Themysciře, rodišti Wonder Woman. Seriál se odehrává několik let před Dianiným narozením.