Sám doma nebo Pelíšky aneb nejlepší vánoční filmy na Netflixu a spol.

Foto: Grinch (Universal Pictures), Sám doma (20th Century Fox), Anděl páně (Česká televize)

Nejoblíbenější streamy v Česku nabízejí poměrně slušnou vánoční kolekci. Dvojka Sám Doma na Disney+ sice stále nemá český dabing a Vánoční prázdniny nedávno zmizely z Netflixu, stále je ale z čeho vybírat. Netflix třeba láká na českého Anděla Páně, Grinche s Jimem Carreym (bez dabingu) nebo kultovní Pelíšky, Disney+ již zmíněné Sám doma, Santa Clause, v jeho nabídce nechybí ani Smrtonosná past pro odrostlejší publikum. Na HBO Max si pak nenechte ujít Gremlins nebo Polární expres, české Voyo naservírovalo řadu českých pohádek včetně ruského Mrazíka.

Anděl Páně

Foto: Falcon

Anděl, který zkazí všechno, na co sáhne, je poslán na zem. Bude mít jediný den na to, aby se naučil, co znamená láska, odpuštění a obětavost. (Netflix, HBO Max, Voyo)

Gremlins

Jeden z divácky nejúspěšnějších filmů osmdesátých let se odehrává v čase vánočním, kdy pan Peltzer koupí v zapadlém krámku Čínské čtvrti pro svého syna Billyho neobvyklý dárek: mogwaie, malé zvířátko připomínající medvídka. (HBO Max)

Grinch

Grinch se rozhodne ukrást ve Kdovíkově Vánoce. Trocha laskavosti malé Cindy Lou a její rodiny ale možná obměkčí jeho srdce. (Netflix)

Klaus

Sobecký pošťák se překvapivě skamarádí se samotářským výrobcem hraček. Do chladného, temného města to přinese tak potřebnou radost. (Netflix)

Mrazík

Legendární ruská pohádka o pracovité Nastěnce, statečném, ale samolibém Ivanovi a o lásce, která si poradí se zlou macechou stejně jako s mrazivým kouzlem berly mrazilky. (Voyo)

Pelíšky

Foto: Česká televize

Dospívající syn horlivého aparátčíka se po uši zamiluje do dcery antikomunisty. Píše se rok 1967 a pražské jaro je za rohem. (Netflix, HBO Max, Voyo)

Prázdniny

Editorce trailerů Amandě z Los Angeles a londýnské novinářce Iris se v lásce nedaří a potřebují prostě někam vypadnout. A tak si přes Vánoce prohodí na dva týdny domy. (Netflix)

Polární expres

Malý kluk se na Štědrý den vydá kouzelným vlakem na severní pól, kde pozná zázrak přátelství a objeví ducha Vánoc. (Netflix, HBO Max)

Santa Claus

Foto: Walt Disney

O Štědrém večeru zjistí rozvedený otec a jeho malý syn, že z jejich střechy spadl Santa Claus. Když otec vezme za otěže sobů, zjistí, že je novým Santa Clausem. (Disney+)

Sám doma a Sám doma 2

Foto: Walt Disney

Když Kevina McCallistera rodina při chaotickém odjezdu na vánoční prázdniny zapomene doma, Kevin musí jejich dům bránit přede dvěma nešikovnými lupiči, dokud se příbuzní nevrátí. (Disney+)

Smrtonosná past

Newyorský policista čelí obrovské přesile, když jeho vánoční návštěvu Kalifornie přeruší teroristický útok v kancelářské budově, kde pracuje jeho odloučená manželka. (Disney+)

Střihoruký Edward

Zdroj: 20th Century Fox

Kdysi dávno stvořil laskavý vynálezce okouzlujícího mladíka jménem Edward. Vynálezce však zemřel dřív, než Edwarda, který měl místo rukou ostré kovové nůžky, stihl dokončit. (Disney+)

S tebou mě baví svět

Foto: Česká televize

Tři muži se těší na chatu na každoroční pánskou jízdu. Tentokrát je ale manželky přesvědčí, aby s sebou vzali i děti. (Netflix, Voyo)

Tři oříšky pro Popelku

Tři oříšky skrývají tajemství a Popelce umožní být jednou obratným lukostřelcem v zelené kamizole, prohánějícím se na koni, jindy neznámou princeznou, před jejíž krásou se i princi tají dech. (Voyo)

Vánoční koleda

Disneyho film Vánoční koleda je milé a ambiciózní dobrodružství určené pro celou rodinu. Tři duchové vezmou lakomého Vydřigroše na objevnou cestu a on si konečně uvědomí pravou hodnotu Vánoc. (Disney+)

Ukradené Vánoce

Foto: Walt Disney

Animovaný muzikálový film Ukradené Vánoce Tima Burtona vypráví sladkobolný příběh kostlivého krále Halloweenu Jacka Skellingtona, který chtěl místo strašení uspořádat pro lidi Vánoce. (Disney+)

Vánoční kronika

Bratr a sestra nabourají Santovy sáně a pak musí celou noc zachraňovat Vánoce. Ještě že si Santa vždycky umí poradit. (Netflix)

Velká vánoční jízda

V Santa Clausově super-tajné továrně na hračky vyšle pan Claus svého syna Arthura na velmi důležitou vánoční misi. (Netflix, HBO Max)