20 výborných filmů, které v týdnu končí na Netflixu

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Z licenčních důvodů zmizí z obsahu Netflixu, již v polovině února, hned několik výborných filmů. Zkraje nadcházejícího týdne tak bude poslední možnost dohnat takové trháky jako Jurský park a Jurský svět, oscarovou Dánskou dívku, stále geniální Návrat do budoucnosti nebo nenápadnou Zkoušku ohněm režiséra Edwarda Zwicka. Rozloučí se ale i oblíbené komedie s hvězdičkou, ať už druhé Prcičky, druhý Méďa a Na tuhle nemám.

Yesterday

Po globálním zatmění lidi zapomenou, že kdysi existovala nějaká skupina Beatles. Neúspěšný hudebník pak ale začne hrát jejich muziku a stane se z něj popová senzace. Komedie Dannyho Boylea. (dostupné do 13. února)

40 let panic

Foto: Universal Pictures

Andymu je 40 a ještě nikdy neměl sex. Jeho přátelé z práce to tak prostě nemůžou nechat. Steve Carell, Seth Rogen, Jane Lynch a Paul Rudd v komedii Judda Apatowa. (dostupné do 15. února)

Anna Karenina

Krásná, ale vdaná aristokratka se v Rusku v 19. století zaplete se zámožným hrabětem Vronským. Klasický román Lva Tolstého v adaptaci z roku 2012, která získala Oscara za nejlepší kostýmy a další tři nominace. (dostupné do 15. února)

Babe – galantní prasátko

Foto: Universal Pictures

Režisér Chris Noonan vypráví příběh prasátka Babe, které se na farmě snaží zapadnout mezi ostatní a stane se šampionem v hlídání stáda ovcí, čímž si získá všechna srdce. (dostupné do 15. února)

Dánská dívka

Drama, ve kterém se manželský pár dánských umělců ve 20. letech pouští na tenký led bezpodmínečné lásky. Inspirováno příběhem transgender průkopnice Lili Elbe. Milostný příběh, který vynesl Alicii Vikander Oscara za ženskou vedlejší roli a Eddiemu Redmayneovi oscarovou nominaci. (dostupné do 15. února)

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

Foto: DreamWorks Animation

V této volné adaptaci animovaného seriálu „Rocky a Bullwinkle“ z 60. let se vydá psí génius Pan Peabody a jeho mladý společník Sherman na vzrušující cestu v čase. Hrdinům nové verze klasického komiksu propůjčili svoje hlasy Stephen Colbert, Lake Bell a Mel Brooks. (dostupné do 15. února)

Dluh

Bývalá agentka Mossadu se musí vypořádat s neúspěšným pokusem dostat nacistického zločince, který ještě 30 let potom pořád uniká spravedlnosti. V hlavních rolích držitelka Oscara Helen Mirren s kandidáty na Oscara Tomem Wilkinsonem a Jessicou Chastain. (dostupné do 15. února)

Jarmark marnosti

Foto: United International Pictures

Podnikavá dívka z nižší společnosti využije svůj důvtip a krásu k postupu na londýnském společenském žebříčku. Její lásku si koupí postarší lord i jeho frivolní syn. V téhle filmové adaptaci knižní předlohy si spolu zahrají Reese Witherspoon, Jonathan Rhys Meyers a Jim Broadbent. (dostupné do 15. února)

Jurský park, Jurský park 3

Foto: Universal Pictures

Kvůli pokusům s pravěkou DNA vznikl tajný přírodní park. Hned při otevření ale jeho návštěvníky napadnou klonovaní dinosauři, kteří se náhodou dostali na svobodu. Dinosauří trhák od Stevena Spielberga se Samem Neillem, Laurou Dern, Jeffem Goldblumem a Richardem Attenboroughem. (dostupné do 15. února)

Jurský svět

Majitelé zábavního dinoparku doufají, že úchvatný nový exemplář přitáhne davy návštěvníků. Místo toho se ale krvelačný obr urve ze řetězu a začne děsit celý ostrov. Druhý komerčně nejúspěšnější film v USA za rok 2015 a jeden z pěti nejvýdělečnějších snímků světové kinematografie. (dostupné do 15. února)

Když si Chuck bral Larryho

Foto: Universal Pictures

Vdovec Larry kvůli trablům s životním pojištěním poprosí nejlepšího kámoše Chucka, aby předstíral, že spolu žijí jako partneři. Jenže úřadům se to nějak nechce líbit. Hvězdami téhle kontroverzní komedie jsou Adam Sandler a Kevin James. Zahráli si v ní i Dan Aykroyd a Steve Buscemi. (dostupné do 15. února)

Mamma Mia!

Foto: Universal Pictures

Na řeckém ostrově Kalokairi bude mít svobodná matka nervy nadranc, protože její dcera, která se má vdávat, pozve na svatbu tři máminy bývalé milence. V tomto komediálním muzikálu nominovaném na Zlatý glóbus si Meryl Streep a Amanda Seyfried zahrály matku a dceru. (dostupné do 15. února)

Méďa 2

Tedovi a Tami-Lynn zachrání manželství už jenom dítě. Nejdřív ale potřebují, aby jim John pomohl přesvědčit soudce, že Ted je živá bytost a zvládne se o prcka postarat. Přisprostlá komedie od tvůrce Griffinových. (dostupné do 15. února)

Na tuhle nemám

Foto: Paramount Pictures

Kirk je pětka, jeho nová přítelkyně Molly desítka. Nikdo nechápe, co na něm vidí – včetně Kirka samotného. Zničí jeho rostoucí nejistota lásku, která se teprve rodí? Fajn komedie na deštivou neděli. (dostupné do 15. února)

Návrat do budoucnosti

V DeLoreanu předělaném na stroj času se Marty McFly náhodou vrátí o třicet let zpátky a musí sebou pořádně hodit, aby zařídil, že se do sebe jeho rodiče zamilují. Michael J. Fox jako sympaťák Marty McFly na úžasné výpravě v čase, kterou si v pokračováních ještě dvakrát zopakoval. (dostupné do 15. února)

Paul

Dvěma milovníkům sci-fi na výpravě za tajemstvím nechvalně známé Oblasti 51 v Nevadě zkříží cestu mimozemšťan na útěku. Nick Frost a Simon Pegg (Soumrak mrtvých) se zase setkávají jako kámoši a fandové sci-fi. Mimozemšťana mluví Seth Rogen. (dostupné do 15. února)

Pod zemí

Krásná archeoložka a její parta se vydají hledat poklad do pařížských katakomb, octnou se ale v pekelném podsvětí. Režisér John Erick Dowdle a jeho bratr Drew spolupracovali i na filmech Karanténa (2008) a Převrat (2015). (dostupné do 15. února)

Prci, prci, prcičky 2

Foto: Universal Pictures

Jim, Oz, Kevin a Stifler jsou ještě nadrženější než minule! Mají za sebou první rok na univerzitě a teď chtějí společně strávit léto v domě na pláži. I v tomto pokračování hrají Jason Biggs, Alyson Hannigan a Seann William Scott. (dostupné do 15. února)

Přízraky

Foto: Universal Pictures

Bizarní příběh o pochybném detektivovi Franku Bannisterovi, který při vyšetřování využívá svoji schopnost komunikovat s mrtvými, aby získal víc zakázek. Komediální horor Petera Jacksona (Pán prstenů). (dostupné do 15. února)

Zkouška ohněm

Sblížila se s odsouzencem k smrti a snaží se prokázat, že je nevinný. Je totiž přesvědčená, že ho za upálení vlastních dětí odsoudili neprávem. Skutečností inspirované drama v režii Edwarda Zwicka s oscarovou Laurou Dern v hlavní roli. (dostupné do 16. února)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také