10 očekávaných hororů, které uvidíme ještě letos

Přečtěte si

Autor

Letošní srpen by se dal označit za velice plodný, co se týče hororových snímků. Premiéru si zatím odbyly filmy Smrt ve tmě 2, Censor, Temný dům či Demonik, režiséra Neilla Blomkampa. Tím ale hororové období nekončí, neboť do kin již vstoupil očekávaný Candyman. Na jaké další horory se můžete těšit ještě v tomto roku?

Candyman

Očekávaný reboot legendární hororové série je na světě. Candyman z produkce již známého hororového tvůrce Jordana Peela se po přesunutí premiéry kvůli koronaviru konečně promítá v kinech. Příběh vypráví o výtvarníkovi Anthonym, který je fascinován legendou o muži, který se narodil s hákem. Anthony začne pátrat po tomto případu, což se ale brzy vymkne kontrole. (V kinech od 26. srpna)

We Need To Do Something

Nenápadný horor, o kterém se v českých končinách moc nemluví, je režisérský debut Seana Kinga O‘Gradyho. Premiéra 3. září je stanovena pro USA, přičemž se ve stejný den objeví jak v kinech, tak i na VOD. Celý snímek se odehrává v jednom pokoji, konkrétně v koupelně, kde se postavy ukryly před tornádem, které venku řádí. (Na VOD od 3. září)

Zhoubné zlo

Uznávaný režisér James Wan, který je známý díky svým úspěšným filmovým sériím jako je Saw či V zajetí démonů, přináší další hororový zážitek. Madison zjistí, že její brutální vize nejsou pouhé bludy, ale skutečnost. Jak si s tímto zjištěním Madison poradí a stane se Zhoubné zlo novou úspěšnou hororovou sérií Jamese Wana? (V kinech od 9. září)


Máš někoho doma

Foto: Netflix

Netflixovský slasher režíruje Patrick Brice, který má také s horory zkušenosti. Příběh jeho nového snímku je na motivy povídky Stephanie Perkins, pojednávající o dívce Makani, kterou ztvární Sydney Park. Makani ale začne pronásledovat zabiják, který chce odhalit její temné tajemství. (Na Netflixu od 6. října)

Halloween zabíjí

Už v říjnu představí slavná produkční společnost Blumhouse druhý díl novodobé trilogie o zabijákovi Michaelu Myersovi. Klasicky se nám zde také představí herečka Jamie Lee Curtis, která se vrátí do své původní role. Premiéra byla sice plánována o týden dříve, ale nakonec se do českých kin vrátí Myers až 21. října. (V kinech od 21. října)

Paroží

Scott Cooper, režisér snímků Nepřátelé či Black Mass: Špinavá hra s Johnny Deppem, se poprvé pouští do mysteriózního hororu. Učitelka Julia (Keri Russell) a její bratr Paul (Jesse Plemons) zjistí, že jeden z jejích žáků schovává doma nadpřirozenou bytost. Doufejme, že se Cooperovi opět podaří vytvořit kvalitní film i v tomto žánru. (V kinech od 28. října)


Shepherd

Foto: Kindred Film

Další dosti nenápadný komorní hororový snímek, jehož premiéra proběhne ve Spojeném království. Eric Black, chce utéct před svou minulostí a zapomenout na smrt své manželky. Ocitne se na tajemném ostrově, kde přijme práci jako pastevec. Eric ale bude postupně odkrývat hrozivá tajemství, které tento ostrov obklopuje. (V britských kinech od 5. listopadu)

Poslední noc v Soho

Poslední noc v Soho je velmi očekávaným snímkem, ve kterém se také objeví známé herecké tváře jako je Anya Taylor-Joy, Thomasin KcKenzie či Matt Smith. Stejně známý je i režisér a scénárista tohoto snímku, Edgar Wright, jehož hororový žánr provází celou jeho filmografií. Tentokrát ale bude žánr hororu dominovat nad všemi ostatními. (V kinech od 11. listopadu)

The Texas Chainsaw Massacre

Foto: Legendary Pictures

Následující dva filmy stále nemají přesné datum premiéry, každopádně pokud vše půjde podle plánu, můžeme se jich dočkat již tento rok. Jedním z nich je The Texas Chainsaw Massacre a jedná se o další díl legendární série, který má na starosti David Blue Garcia.

Jeepers Creepers: Reborn

Foto: Orwo Studios

V jednom městečku se koná hororový festival, který navštíví Chase a jeho přítelkyně. Průběhu festivalu jsou ale oba vystaveni nadpřirozeným úkazům, které silně souvisí s tímto městem. Režisérem je Timo Vuorensola, který vytvořil různé sci-fi komedie jako Iron Sky či Star Wreck VI: In the Pirkinning.


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také