22 výborných filmů a seriálů, které Netflix přidal v květnu

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Netflix má za sebou opravdu silný měsíc a řadu velkých premiér. Mezi ně se zařadila i Armáda mrtvých, obrovský divácký hit od Zacka Snydera nebo superhrdinský seriál Jupiter’s Legacy, ovšem po kvalitativní stránce došlo v obou případech k velkému zklamání. Netflix v květnu ale uvedl i filmy a seriály, které stojí za to, abychom si je připomněli. Do výběru nejlepších jsme zařadili hned dvaavacet titulů, nejen z dílny Netflix originálů.

8. míle

Foto: Universal Pictures

Začínající hiphoper Jimmy vnímá svůj domov na Osmé míli v Detroitu jako psychologickou hranici, která ho dělí od toho, kde a kým by chtěl být.

Castlevania – 4. řada

Lovec upírů se snaží zachránit město obležené armádou příšer, které velí sám hrabě Drákula. Podle klasické počítačové hry.

Ďábel

Detektiv Bowden má zachránit pět lidí uvězněných ve výtahu. Musí sebou ale hodit, protože jeden z nich je sám ďábel.


Ďáblův advokát

Mladý právník dostane místo v advokátní kanceláři, jejíž charismatický šéf se občas chová divně. Postupně zjišťuje, že za vším vězí děsivý plán.

Ex Machina

Programátor má strávit pár týdnů na odlehlém sídle šéfa technologické firmy. A za úkol dostává výzkum nové umělé inteligence.

Gladiátor

Římský generál má po smrti vládce dosednout na trůn, jenže mocichtivý syn zesnulého vladaře ho místo toho odsoudí k smrti.


Halston – 1. řada

Vedl módní impérium a diktoval styl tehdejší doby. Americký návrhář Halston zakusil nevídanou slávu – než se jeho život začal hroutit.

Chlapectví

Čerstvě rozvedení rodiče se dál snaží společně vychovávat syna. Postupně s ním prožívají útlé mládí, pubertu a nakonec i dospělost.

Jurský svět: Křídový kemp – 3. řada

Šest teenagerů si mělo užívat dobrodružství na táboře na Isla Nublar. Místo toho ale musí společně bojovat o holý život, když ze zajetí na ostrově uprchnou dinosauři.

Kominského metoda – 3. řada

Učitel herectví Sandy Kominsky se svým nejlepším přítelem Normanem Newlanderem si navzájem pomáhají zvládat všechny peripetie stárnutí s humorem.


Království 

Foto: Universal Pictures

Jednotka tajných agentů FBI dorazí do Rijádu vyšetřit bombový útok al-Káidy, který byl namířený proti Američanům.

Let číslo 93

Foto: Universal Pictures

Režisér Paul Greengrass v reálném čase rekonstruuje děsivé drama, které 11. září 2001 proběhlo na palubě letu číslo 93 společnosti United Airlines.

Love, Death & Robots – 2. řada

Tim Miller a David Fincher sestavili antologii animovaných filmů, kde není nouze o děsivá stvoření, ďábelská překvapení a černý humor. Sledovat zásadně v soukromí!

Lucifer – 2. část 5. řady

Když se Pán pekel začne nudit, přestěhuje se do Los Angeles, otevře si tu noční klub a seznámí se s detektivem z oddělení vražd.

Nadaný žák

Foto: TriStar Pictures

Todd Bowden pozná, že je Kurt Dussander nacistický válečný zločinec. Vydíráním ho přinutí, aby mu podrobně popsal, jak fungovaly koncentrační tábory.

Prci, prci, prcičky 3: Svatba

Léta na střední škole jsou už dávno pryč a Jim s Michelle se budou brát. Stifler si nenechá ujít příležitost a uspořádá dokonalou rozlučku se svobodou.

Pařba ve Vegas

Když se tři týpci konečně proberou z divoké rozlučky se svobodou, nemůžou najít svého nejlepšího kamaráda – což je trochu nepříjemné, protože právě on je budoucí ženich.

Ragnarök – Konec světa – 2. řada

V norském městečku, které sužuje znečištění a děsí tající ledovce, se konec světa zdá být až moc skutečný. K bitvě s dávným zlem bude potřeba legenda.

Říjnové nebe

Foto: Universal Pictures

V roce 1957 po obloze prolétla sovětská družice Sputnik a tenhle mladý kluk se nadchne pro to, že postaví vlastní raketu. Na školní vědecké soutěži pak získá stipendium.

Samovi synové: Bloudění v temnotách – minisérie

Případ takzvaného Samova syna se stal pro novináře Mauryho Terryho celoživotní obsesí. Došel totiž k závěru, že ve vraždách měla prsty sekta satanistů.

Tlumočnice

Foto: Universal Pictures

Silvia Broomová dělá tlumočnici pro Spojené národy. Její kariéru i život ale ohrozí nedopatřením vyslechnutý rozhovor o plánovaném atentátu na vrcholného politika.

Wanted

Foto: Universal Pictures

Wesleyho zavražděný otec patřil k tajnému cechu nájemných zabijáků. On si teď mezi nimi zdokonaluje svoje vrozené zabijácké schopnosti a čeká na možnost se pomstít.

Pokračuj na nejočekávanější červnové filmy a seriály na Netflixu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také