Sony si našlo svůj stream: Uncharted a Morbius se objeví na Netflixu

Foto: Sony Pictures

Sony Pictures Entertainment, jedna z největších hollywoodských společností, až donedávna neměla zařízenou dlouhodobou smlouvu s žádnou streamovací platformou a své filmy tak prodávala všude možně. To se právě změnilo, neboť Sony prodalo exkluzivní práva Netflixu.

Dohoda bude prozatím trvat pět let a je platná až od roku 2022. Filmy jako Spider-Man: No Way Home nebo Venom: Carnage přichází, které mají premiéru tento rok, se na Netflixu tedy objevit nemusí. Další pokračování těchto titulů ale na Netflixu budou a spolu s nimi také očekávaný film Uncharted na motivy známé videohry nebo marvelovský Morbius a druhý díl úspěšného filmu Spider-Man: Paralelní světy. Na Netflixu přibude také pokračování filmové série Mizerové a Jumanji nebo snímky Where the Crawdads Sing a Bullet Train, ve kterém si zahrají Brad Pitt a Lady Gaga.

Díky této dohodě bude mít Netflix krom premiérových snímků práva i na starší tituly od Sony. Pod touto značkou se skrývají také společnosti Columbia Pictures, Screen Gems, TriStar Pictures a další a jejich výroba se tak na Netflix přirozeně dostane též.

Relativně důležitá informace ale stále zůstává neodhalena, a to doba prodlevy mezi uvedením v kinech a zpřístupněním na Netflixu. Prozatím je tedy tajemstvím, zdali bude Sony podobně radikální jako Disney či Warner Bros. se svou souběžnou distribucí, nebo majitele kin potěší a pauza mezi uvedeními bude aspoň měsíční, jako to je u Paramountu.