13 nejlepších Netflix filmů v roce 2020

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Netflix potvrdil svou výjimečnost a jen v roce 2020 uvedl více jak stovku originálních filmů. Číslo, kterému se konkurenční služby ani nepřiblížily. Se samotnou kvalitou titulů to však bylo jako na houpačce a vybrat třináct nejlepších zas nebyl takový problém. Pořadí filmů v žebříčku nehraje až tak velkou roli.

13. Rose Island

Idealistický inženýr si u pobřeží Itálie postaví ostrov a založí na něm vlastní stát. Přiláká tím pozornost celého světa a samozřejmě taky italské vlády. Feel good drama podle skutečné události. Originální a vtipné.

12. Kdybys jen tušil

Chytrá teenagerka Ellie Chu si přivydělá tím, že napíše pro jednoho sportovce milostný dopis. Nečeká, že se s ním spřátelí – a že se sama zamiluje do jeho lásky. Vítězný snímek přehlídky Tribeca Film Festival 2020 od režisérky Alice Wu. Jednoduše pohodový film.

11. Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Pěvecké duo z malého města si touží splnit velký sen v celosvětové hudební soutěži. Přežije ale jejich vztah obrovský tlak, intriky soupeřů a nehody na jevišti? Will Ferrell a Rachel McAdams jako odvážné islandské duo Lars a Sigrit si zahrají s Danem Stevensem a Piercem Brosnanem. Nenáročná hudební komedie (parodie), jakou byste od Willa Ferrella čekali.

10. Život před sebou

Žena, která kdysi přežila holokaust, se živí hlídáním dětí. Jednoho dne se ujme zahořklého kluka, co ji na ulici okradl, a nečekaně se s ním spřátelí. Oscarová a stále výborná Sophia Loren ve filmu, který natočil její syn Edoardo Ponti. Podle románu Romaina Garyho.

9. Ocas tygra

Otec se snaží znova navázat vztah s dcerou, se kterou se odcizili, a přitom vzpomíná na ztracenou lásku svého mládí a dávnou cestu z Tchaj-wanu do Ameriky. V dramatu držitele Emmy, Alana Yanga, účinkují Tzi Ma a Christine Ko. Film, který nikam nepospíchá a který musíte vidět v tom správném rozpoložení.

8. Mank

Hollywood 30. let vypadá úplně jinak, když se na něj podíváte očima sarkastického scénáristy a alkoholika H. J. Mankiewicze, který právě dokončuje svého Občana Kanea. Černobílý film Davida Finchera, který budete milovat nebo nenávidět. Skvělý Gary Oldman v hlavní roli.

7. Vyproštění

Ostřílený žoldák má zachránit syna drogového bosse uneseného do Bangladéše. Akce se ale změní v závod o přežití a on musí navíc nahlédnout do svého nitra. Chris Hemsworth v akčním thrilleru, ve kterém si ze všeho nejvíc užijete akci. To ostatní je jenom vata kolem.

6. Telefon

Žijí ve stejném bytě, ale každá v jiné době. Sériová vražedkyně se dovolá ženě, od které ji dělí dvacet let, a vsadí její minulost i život, aby změnila vlastní osud. Záhadný jihokorejský thriller o cestování v čase, ve kterém hraje Park Shin-hye z filmů #Žiju a Vzpomínky na Alhambru. Povinnost pro fanoušky žánru.

5. Hlasy

Daniel se s rodinou nastěhuje do domu, který chce postupně opravit. Náhlá tragédie a volání o pomoc z onoho světa ho ale přinutí vyhledat odborníka na paranormální jevy. Milovníci španělských hororů nemohou vynechat.

4. Čtyřicetiletá verze

Newyorská autorka divadelních her Radha je na prahu čtyřicítky a zoufale touží po úspěchu. A objeví svůj rapperský talent a najde novou inspiraci. Radha Blank hraje v mile zábavném autorském debutu, oceněném za nejlepší režii na festivalu Sundance. Největší překvapení roku.

3. Mosul

Irácká jednotka odpadlíků zachrání život mladému policistovi, který se pak přidá k jejich boji proti Islámskému státu tam, kde kdysi bývaly ulice Mosulu. Podle skutečných událostí, jak je zaznamenal časopis New Yorker. Depresivní podívaná z koprodukce bratrů Russoových.

2. Ďábel

V poválečném zapadákově prolezlém korupcí a brutalitou žije mladý muž, který je odhodlaný chránit svoje nejbližší před všudypřítomným zlem. V gotické sáze z amerického Středozápadu hrají Tom Holland, Bill Skarsgård, Sebastian Stan a Robert Pattinson. Skvěle zvládnuté řemeslo, brutální a nepříjemný film.

1. Chicagský tribunál

Měl to být pokojný protest. Místo toho ale propukl násilný střet s policií. Pak následoval jeden z nejznámějších soudních procesů v historii. Klasický film Aarona Sorkina. Dokonalý scénář, silné téma, které je stále aktuální a výborní herci. Nic lepšího z minulého roku na Netflixu nenajdete.

Pokračuj na nejlepší Netflix filmy z roku 2019

7 KOMENTÁŘŮ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také