Mank: David Fincher odhalí kořeny Občana Kanea ještě letos

Přečtěte si

Autor

O Davidu Fincherovi jsme od geniální Zmizelé v podstatě neslyšeli. Nyní se vrací s životopisem Hermana J. Mankiewicze, známého hollywoodského scenáristy, mezi jehož nejslavnější práce patří opus Občan Kane.

Film Mank bude natočen kompletně černobíle, aby napodobil atmosféru filmů třicátých let. Producent Eli Roth o filmu říká: „Je to neuvěřitelná věc. (Fincher) fakt udělal černobílý třicátkový film. Vypadá to jako film ze 30. let a navozuje to ten pocit. Půjde na to tak 6 lidí, ale je to super.“

Mankiewicz byl člen literárního klubu a filmový kritik, jenž se stal hollywoodským scenáristou koncem 20. let, kdy Hollywood začínal se zvukovým filmem. Napsal úctyhodný počet snímků, jeho nejslavnější věcí je ale právě Wellesův Občan Kane. S tím jej pojí určitá aféra. Mankiewicz totiž tvrdil, že Orson Welles jej chtěl připravit o slávu, dokonce mu nabízel peníze za to, že se ve Wellsův prospěch vzdá svých tvůrčích zásluh.

Mankiewicze si zahraje Gary Oldman. V dalších rolích se objeví Tom Burke jako Orson Welles a Amanda Seyfried coby herečka Marion Davies. Film Mank můžeme očekávat v říjnu na streamovací službě Netflix.


Zdroj: Netflix

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také