Thanosův bratr Starfox se možná objeví v Eternals nebo druhé Captain Marvel

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Internetem se šíří zvěst, že by v rámci MCU měla dostat značný prostor nová postava. Je jí Starfox, rovněž známý jako Eros z Titanu.

Starfox je bezesporu zajímavým hrdinou, kterého mohou znát i tuzemští čtenáři komiksů. Zejména samozřejmě z povedené série Thanos od scénáristy Jeffa Lemira (Eros zde je jednou z vedlejších postav), pojednávající o návratu jednoho z největších záporáků světa Marvelu k moci. Nyní se mluví o tom, že by se tento charakter mohl objevit i ve filmovém universu. Co se tedy zatím ví?

Velkolepá sága komiksových filmů, která se táhne již dekádu a jejíž jeden velký hlavní příběh, táhnoucí se skrze všechny propojené snímky vyvrcholil v zatím poslední fázi ve velkolepém spektáklu Avengers: Endgame. Na scénu se ovšem chystají další velkolepé ságy, ke kterým přibudou rozmanité vesmírné entity v čele s božskými Eternals. Právě Starfox, a.k.a. Eros je synem jednoho z Věčných – A’lars, rovněž známého jako Mentora.

Proto se zdá být logické, že právě v chystaném snímku Eternals by se Thanosův bratr mohl objevit. Starfox nicméně není zahrnut v obsazení filmu, tudíž by se spíš mohl objevit v nějakém vedlejším snímku, nebo případném pokračování. Tak či tak, Marvel v čele s jeho ředitelem Kevinem Feigem by měl mít právě se Starfoxem velké plány.

Z toho, co zatím víme, se v Eternals s nejvyšší pravděpodobností neobjeví. Mohl by si však střihnout vedlejší roli v případném sequelu Captain Marvel, nebo v některém z chystaných projektů platformy Disney+, kde bude uveden kupříkladu seriál s Lokim a hned několik dalších. Starfox je narozdíl od Thanose v komiksech vesměs klaďas, stojící na opačné straně barikády než jeho fialový bratr. Zpočátku je dosti lehkovážný a celkem sukničkář. Zvážněl ve chvíli, kdy Thanos napadl měsíc Titan.

Bojoval po boku přeživších na Titanu, spojil síly s Mar-Vellem z rasy Kree a spolupracoval i s Avengers. Erosovou superschopností je kontrola emocí ostatních a v komiksu byl členem jak Avengers, tak uskupení Dark Guardians. Otázka ohledně debutu tohoto hrdiny je zatím otevřená, stejně jako to, jak se povedou Eternals, o kterých Kevin Feige mluvil jako o velmi drahém projektu a jednom z nejriskantnějších počinů, na kterých se kdy podílel. Snímek má celé universum posunout zase o kousek dál novým směrem. Tak uvidíme, jak se vše vydaří.

Eternals mají momentálně stanovenou premiéru na 12. února 2021.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také