Justice League: Darkseid přichází v teaseru komiksové týmovky, která dostala druhou šanci

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Komiskový průšvih z roku 2017 dostane druhou šanci na HBO MAX jako minisérie od režiséra Zacka Snydera. V první upoutávce vidíme Wonder Woman a příchod samotného Darkseida.

Liga spravedlnosti měla hodně pohnutý osud. Předcházející Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti sklidil spíš výsměch, takže málokdo čekal, že zrovna Liga spravedlnosti se povede. Během natáčení navíc Snydera postihla rodinná tragédie, takže od filmu odstoupil a rozdělanou práci za něj dodělal Joss Whedon. Spousta materiálu skončila v koši a výsledný film byl bizarní hybrid mezi sošností BvS a komediálností marvelovek.

Časem se začal ozývat Zack Snyder, že jeho původní verze existuje a studio ji nechce uvolnit. Fanoušci se toho okamžitě chytli a z tvrzení se stal živý mýtus o nejlepším superhrdinském filmu všech dob, který nikdo nikdy neviděl, ale všichni vědí, že je skvělý. Mýtus ale zůstával mýtem a všechna ta zaručená tvrzení a dohady o jeho obsahu byly spíš nechtěně vtipné. Nicméně teď nám Warneři vytřeli zrak.

Snyder Cut vyjde na HBO Max. Materiálu bylo asi hodně, protože Snyder Cut bude uveden ve formátu půl hodinových epizod, nikoli jednoho celovečerního filmu. Bude stát výsledek za to? Režisérská verze Batman v Superman přidala některé dříve vynechané scény, díky nimž dával celý ten příběh smysl a ze Supermana se stala plnohodnotná postava. Není důvod Snyder Cut odsuzovat předem, je docela dobře možné, že se dočkáme komplexního vyprávění. To ostatně uvidíme za rok.

Zdroj: HBO MAX

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také