Bude Tom Cruise natáčet ve vesmíru pro Elona Muska?

Přečtěte si

Nejlepší body horory

Body horor je zvrácený subžánr hororu, ve kterém dochází k psychickému i fyzickému násilí na lidském těle. Nejčastěji jde...

Nejlepší francouzské filmy za posledních 10 let

Kdo by neměl rád francouzské filmy. Doba Četníků už je sice dávno pryč, ale skvělé filmy se ve Francii...

Disneyho hrané remaky seřazeny od nejhoršího po nejlepší

Očekávanou Mulan uvidíme už v září (v kině nebo na internetu), a tak jsme seřadili zbylé Disneyho hrané remaky...

Autor

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Známý herec a kaskadér Tom Cruise s přibývajícím věkem rozhodně nezpomaluje tempo, ve kterém natáčí jeden hit za druhým. Důkazem toho budiž zejména série Mission Impossible, která s každým dílem zraje jako víno, nebo připravovaný sequel kultovního Top Gunu s podtitulem Maverick. Nu a nyní to vypadá, že slavná herecká tvář spojí síly se společností SpaceX známého vizionáře Elona Muska.

Cruise rozhodně nepatří mezi nějaké konzervativní herce a producenty, naopak vyhledává nová kreativní řešení pro projekty, na nichž pracuje (prakticky všechny kaskadérské kousky si natáčí sám). Důkazem toho budiž scéna v Mumii, kterou si prosadil a jež byla natáčena v letadle ve stavu beztíže (mimochodem jde o asi nejlepší sekvenci v jinak silně průměrném filmu). Proto se dá očekávat, že podobně zajímavý bude jeho nový projekt, který by měl být natáčen ve vesmíru. Opravdovém.

S informací prvně přišel magazín Deadline, potvrzující tak, že Tom Cruise spojí síly s Muskovem vedenou společností SpaceX a s NASA, aby ve vesmíru natočili akční dobrodružný film. Mělo by se tak jednat o vůbec první celovečerní film, natáčený mimo planetu Zemi. Je již potvrzeno, že projekt nebude mít nic společného s výše zmiňovanou sérií Mission Impossible. Zatím rovněž není zainteresováno žádné filmové studio a vše je tak ještě v plenkách.

Film, natáčený ve vesmíru sice bude určitým přelomem pro celý průmysl, nicméně to ještě nezaručuje kvalitu. Potenciál tu ale je pochopitelně ohromný. Otázkou je, zda bude realističnost držet krok s možnostmi, jaké poskytují i počítačem generované triky a zda je vůbec tento způsob točení opodstatněný. Pro sedmapadesátiletého Cruise tak půjde o bezesporu zajímavý počin plný velkých výzev. Jak se vše ještě bude vyvíjet, ukáže čas.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také