Shadowed: Když koronavirus inspiruje

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Leckdo se nyní doma nudí. Přetvořit právě nečinnost v nějakou kreativní tvorbu je skvělé. Zvlášť když jste filmový režisér. O tom, jaký negativní dopad může mít a má karanténa spojená s pandemií koronaviru COVID-19 nejen na průmysl filmový, ale i celkovou globální ekonomiku se nepřestává debatovat a psát. O jeho případných pozitivech se píše málo. Jakkoli se může zdát že tomu tak není, mohou očividně ona opatření zavdat příčinu k inspiraci a tedy i vzniku nových projektů. A tím se také jeví být na YouTube vydaný horor od Davida F. Sandberga – režiséra komiksového filmu Shazam!

Sandberg totiž před humorným teenagerským superhrdinou věnoval svůj čas především hororové tvorbě. Ještě předtím, než zrežíroval úspěšné děsivé celovečerní snímky jako Zhasni a zemřeš, nebo slušný sequel k průměrnému spin-offu k V zajetí démonů; Annabelle 2: Zrození zla, věnoval se zejména krátkometrážním hororovým počinům, v nichž třeba i námět, rozvinutý v již výše zmíněném Zhasni a zemřeš fungoval na malém prostoru podstatně lépe a úderněji.

V rámci současné situace se tak rozhodl tvůrce navrátit ke svým začátkům a vyprodukoval krátkometrážní tří minutový snímek, nazvaný prostě Shadowed, v němž jeho manželka a herečka (zahrála si i ve většině jeho projektů) Lotta Losten čelí neznámému, skrytému zlu. Celý počin je důkazem toho, že strašit se dá s naprostým minimem – v tomto případě postačí stínohra. O tom, jak děsivý a přitom nízkorozpočtový zážitek dokáže tvůrce vytvořit, se tedy můžete přesvědčit níže v přiloženém videu plném strachu z toho, co se může skrývat ve stínech a co jejich souhra může stvořit a znamenat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také