Disney chystá další Planetu opic

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Máme za sebou povedenou prequelovou trilogii, pojednávající o vzniku Planety opic tak, jak ji známe z kultovního, několik dekád starého filmu. Zmíněná nová trilogie sledovala příběh šimpanze Caesara (Andy Serkis) a jím vedeného povstání inteligentních opic. Jak to se slavnou ságou, která mezitím přešla právě pod vlastnictví studia Disney vypadá?

Závěr zmíněné trojice – Válka o planetu opic, byl sice výborným filmem a bezesporu jedním z nejlepších žánrových filmů všech dob, vzdor všem kvalitám (v čele s úžasným motion capturingem přetvářejícím živé herce v opičí charaktery) však nebyl dostatečně výdělečný a z dalšího pokračování tak (samozřejmě i díky odkoupení Foxu Disneym) na nějakou dobu sešlo. Po uzavření Caesarovy ságy se tak můžeme vydat různými směry. Dojde na filmy o budování opičího impéria, či remake klasiky, jež je adaptací stejně pro sci-fi žánr stěžejní knihy od spisovatele Pierre Boullea?

Režisér posledních dvou filmů z opičího světa; Matt Reeves v současnosti pracuje na novém Batmanovi, navíc Caesarův příběh je uspokojivě uzavřen. Proto má nový projekt dostat na starost někdo jiný. Planeta opic je dle všeho pro Disney dosti stěžejní značkou, a tak se vše hýbe dopředu. Režisérem, který se jejího natočení má ujmout, je Wes Ball. Ten má na kontě zejména filmovou young adult fantasy sérii Labyrint.

Wes Ball již prokázal, že natočit přinejmenším slušný akční blockbuster svede. Zda to ale bude stačit, aby se popasoval s notoricky známou látkou a ještě předčil výborného Reevese (pro rekapitulaci, i zamyšlení nad tím, čím byl jeho přístup k látce výjimečný, mrkněte sem), je ovšem otevřená otázka. Na to nehledě, zatím není známo, kdy se Ballovi svěřený film bude odehrávat. Tedy zda se naváže na poslední filmy, které mají víc než uspokojivý závěr, nebo se bude znovu rebootovat něco už několikrát rebootované (přece jen těch filmů s inteligentními opy bylo v minulosti poměrně dost). Upřímně osobně nevím, co od tohoto připravovaného snímku chtít či očekávat, neb to trochu zavání recyklací již docela vytěžené značky. Zatím je však ještě na podobné soudy brzy a nezbývá než vyčkat bližších zpráv…


ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také