Batman: Tvůrci obsadili Catwoman, zahraje si ji herečka z X-Menů

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Chystaný Batman s Robertem Pattinsonem v titulní roli postupně nabírá na obrátkách. Má se jednat hned o počátek plánované trilogie. Zřejmě i z toho důvodu se ve filmu máme setkat hned s několika zápornými i jinými postavami z komiksového „mini universa“ Temného rytíře. Nedávno byl do role klaďase komisaře Gordona obsazen Jeffrey Wright, nyní získává hereckou tvář další zásadní postava. Je jí antihrdinka a Batsova femme fatale: Catwoman!

Tuto zlodějku a milovnici přiléhavých oblečků jsme už ve filmu měli možnost vidět hned dvakrát. Ano, dvakrát. Nepočítáme seriálová zpracování, a „malinový“ film s Halle Barry už vůbec ne. Naposledy Selinu Kyle ztvárnila Anne Hathaway v poslední části Nolanovy trilogie. Nám se však do paměti asi nejvíc vryla Michelle Pfeiffer v Burtonově poněkud „grotesknějším“ pojetí komiksového světa Temného rytíře. Ale pojďme konečně k tomu, kdo převezme bič a drápky…

Catwoman si v chystaném Batmanovi zahraje Zoë Kravitz. Tu můžeme z posledních let znát zejména díky roli Lety Lestrange v druhých Fantastických zvířatech. Za zmínku také stojí, že s komiksovou filmovou tvorbou už má své zkušenosti. Tedy alespoň co se týče dabingu. V oscarem oceněném animáku Spider-Man: Paralelní světy totiž namluvila Mary Jane Watson, ve skvělém hraném filmu X-Men: První třída pak ztvárnila mutantku Angel Salvadore. Za sebe mohu říci, že se mi tato volba moc líbí a na tuto verzi antihrdinky se docela těším. Kravitz si není v úloze těžké představit a jsem přesvědčen, že jí padne jako ulitá.

Režisér Matt Reeves má s nejlepším detektivem světa velké plány. Má jít takřka o noirový počin, soustředící se hlavně na detektivní práci (což zní hodně dobře, protože toto bylo zatím ve filmech v pozadí na úkor akce, což je při Batmanově přízvisku “nejlepší detektiv světa” trochu škoda) a inspirující se atmosférou v tvorbě Alfreda Hitchcocka. Což napoprvé může znít podivně, ale s přihlédnutím k tomu, jak je v komiksech Gotham vykreslován (o Arkham Asylum nemluvě), to zas tak nelibě nezní. Obsazení Catwoman nedávno potvrdil na sociálních sítích.

Natáčení by mělo začít příští léto, samotného snímku bychom se pak měli dočkat v létě 2021.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také