Zlý časy v El Royale: Hotel na hranici států a zločinu

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Letos v létě jsme měli šanci v kinech navštívit snímek Hotel Artemis, který se stejně jako nový film Zlý časy v El Royale točí okolo kriminální činnosti páchané převážně na území ubytovacích zařízení. Podobné podniky, které pro neznalé oko nepůsobí nijak turisticky atraktivním dojmem, jsou navíc ve skutečnosti rejdišti násilníků a nájemných vrahů, kteří si mezi sebou přišli vyřizovat účty.

Pozemek hotelu El Royale prochází státy Kalifornie a Nevada, a návštěvníci tak mají šanci si vybrat, v kterém ze států by rádi nocovali. V dávných dnech slávy bylo El Royale vyhledávaným letoviskem, ale to už neplatí, a tak když se v něm ubytuje nezávisle na sobě pět lidí, je jasné, že schyluje se k problémům. Recepční se všem hostům snaží vyjít vstříc, avšak tuší, že jim zdaleka nejde o kvalitu nabízených služeb. Kněz, zpěvačka, dvě slečny a osamělý gentleman s příchodem noci začínají plnit své úkoly a každému hrozí, že by mohl být dalším, kdo skončí pohřbený pod hotelovou podlahou.

Režisérem tohoto thrilleru stylizovaného do USA v období 60. let je Drew Goddard, jenž má na kontě také scénáře k filmu Marťan, Světová válka Z nebo Chata v horách. V posledním jmenovaném snímku Goddard obsadil Chrise Hemswortha, který se objevuje i v El Royale. Kromě něj se diváci mohou těšit na Jeffa Bridgese, Dakotu Johnson, Jona Hamma a další. Krvavý thriller vstoupí do tuzemských kin 11. října.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také