Hotel Artemis: Herecká esa v ubytovacím zařízení pro nezvané

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Po pěti letech se na stříbrná plátna opět vrací Jodie Foster, která získala hlavní roli v novém britském krimi thrilleru Hotel Artemis, jenž mimo zajímavý příběh láká diváky hlavně na velká jména.

Na první pohled nepůsobí Hotel Artemis kdovíjak lákavým dojmem, avšak za zchátralým zevnějškem se skrývá exkluzivní nemocnice pro raněné z podsvětí. Mecenášem zařízení je boss Wolfking a již dvě dekády jej vede přísná Jean Thomas, které se neřekne jinak než Sestra. Jelikož Hotel Artemis je zcela pochopitelně značně rizikové pracoviště, neobejde se jeho fungování bez pravidel. Ta jsou jednoduchá: neobtěžovat personál, nepoužívat zbraně a nezabíjet jiné pacienty. Jejich dodržování většinou zajistí ošetřovaným bezpečí, ale okradení samotného majitele „hotelu“ razantně mění situaci. Právě toho se dopustil lupič Sherman se svým bratrem, který ukradl Wolfkingovi majetek v hodnotě 18 milionů dolarů a uchýlil se pro pomoc do Artemisu. Wolfking na pravidla nehledí, stejně jako většina podsvětí, která chce obnos získat pro sebe.

Režisérem a zároveň scénáristou snímku je Drew Pearce, který stál za vznikem kasovního trháku Iron Man 3. Kromě Jodie Foster se na plátně objeví i Jeff Goldblum, Dave Bautista, Sofia Boutella nebo Sterling K. Brown. Kriminální příběh odehrávající se v blízké budoucnosti vstoupí do kin již 26. července.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také