Největší filmová zklamání první poloviny 2017

Přečtěte si

Autor

První pololetí letošního roku s sebou opět přineslo spoustu filmů pohybujících se po celé škále kvality. Jak je známo, divák většinou nehodnotí snímek pouze podle jeho kvalit/nedostatků odproštěn od jakýchkoliv předsudků, do hry naopak vstupují jeho očekávání. Někdy může tento efekt působit ku prospěchu počinu, kdy jednotlivec dostane vice, než v co doufal (Největší filmová překvapení první poloviny 2017), jindy jsou očekávání naplněna a v tom nejhorším případě dělají filmu spíš medvědí službu. Vybrali jsme sedm snímků, které nás za první půlrok nejvíce zklamaly.

Lék na život (A Cure for Wellness)

Atmosféra, atmosféra a ještě jednou atmosféra… Léku na život bude vyčítáno (ostatně vyčítám mu to i já), že je příliš dlouhý a nekonzistentní. Že se zpočátku tváří jako seriózní, inteligentní a velmi dobře rozehraná kritika uspěchaného konzumního životního stylu, jen aby se následně překlenul do hloupoučky béčkového akčního finále. (Za redakci napsal Tomáš Lesk)

Trailer               Recenze              Plakát

Uveden v českých kinech: 16.02.2017 (CinemArt) | Na DVD a Blu-ray od: 21.06.2017

Život (Life)

Nejzbytečnější film roku, po jehož zhlédnutí nechybělo mnoho a šel jsem na pokladnu žádat o vrácení vstupného. Po příjemné úvodní desetiminutovce se na diváka valí jedno žánrové klišé za druhým, a i když Život trvá jen něco málo přes 104 minut, přijde vám, že jste v kině strávili půlku mládí. Nic na tom zklamání nezměnilo ani nekompromisní (ale do jisté míry až trestuhodně předvídatelné) finále, které, doufám, nepřipravilo cestičku pro případné pokračování. Těch skvělých herců, kteří propůjčili své jméno této béčkové slátanině, mi bylo fyzicky líto. (Za redakci napsal Martin Steinbach)

Trailer               Recenze              Plakát

Uveden v českých kinech: 22.03.2017 (Falcon) | Na DVD a Blu-ray od: 26.07.2017

Lady Macbeth

Upoutávky spolu s předlohou lákaly na drama z anglického venkova konce 19. století. Na spoustu vášně, plíživé atmosféry, která bude v průběhu děje houstnout, na tajemství, vinu,… A výsledek pak vyzněl tak nějak do prázdna. Film plyne svým tempem, které se nějak extra nemění a ani ta vzpomínaná atmosféra nefunguje tolik, jak by měla. Navíc je prakticky nemožné soucítit byť jen s jedinou postavou, či se do nějaké vžít a snažit se ji pochopit. (Za redakci napsala Barbora Dršková)

Trailer               Preview              Plakát

Uveden v českých kinech: 11.05.2017 (CinemArt) | Na DVD a Blu-ray od: neoznámeno

Zahradnictví: Rodinný přítel (Garden Store: A Family Friend)

Rodinnému příteli ublížilo hlavně avizované propojení s legendárními Pelíšky, protože téměř automaticky přineslo velká očekávání. A ta rozhodně nebyla naplněna. Stopáž filmu je ukrutně dlouhá na to, že během něj vlastně vůbec nic nestalo. Proč se musely rozbalovat dárky a zabíjet husa čtvrtinu filmu? Milostná zápletka mezi Geislerovou a Sokolem je plochá, uspěchaná, nedůvěryhodná a hlavně se diváka vůbec nedotkne, protože stejně ví, že Vilma s Jindřichem zůstanou manželé i o dvacet let později. Nehledě na to, že Ondřej Sokol pořád není herec velkých charakterních rolí. (Za redakci napsala Michaela Pavlisová)

Trailer               Recenze              Plakát

Uveden v českých kinech: 27.04.2017 (Cinemart) | Na DVD a Blu-ray od: neoznámeno

Strážci Galaxie 2 (Guardians of the Galaxy Vol. 2)

Po prvním vesmírném dobrodružství nabitém akcí, sympatickou skvadrou postav a tou skvělou muzikou se většina diváků přirozeně nemohla dočkat sequelu. Právě to očekávání vzbuzené prvním filmem udělalo druhému pokračování asi největší medvědí službu. Další díl dobrodružství Star Lorda a jeho party sám o sobě nebyl špatný, ale jak je vidět z jeho umístění v našem žebříčku, asi nebyl tak dobrý, jak jsme doufali. (Za redakci napsala Barbora Dršková)

Trailer               Recenze              Plakát

Uveden v českých kinech: 04.05.2017 (Falcon) | Na DVD a Blu-ray od: 20.09.2017

The Circle

Utopická vize světa, ve kterém jsou všichni transparentní, průhlední, neustále online a nemají před nikým žádných tajností s tím, že když jsme všichni pod dohledem a každý nás vidí, projeví se v nás lepší stránky, mi zavání silnou propagandou. Ta se mi jeví krajně děsivou a nejednou mě při sledování filmu napadla ona legendární věta: „Velký Bratr tě vidí…“ Ta byla při zmíněném závěru, naznačujícím že ve správných rukou by byl život online a neustále pod dohledem kohokoli, kdo se zrovna chce dívat, správný, nahrazena rovněž známou řečnickou otázkou: „Kdo hlídá hlídače?“ Ačkoli pár zarážejících, mrazivých momentů tu je, je to spíše síla tématu samotného, co nás vede k zamyšlení, než síla filmu. Vědět všechno není dobré, protože to není možné, natož snad v souladu se svobodou jedince. A The Circle nám chce vnutit, že pravý opak je pravdou… (Za redakci napsal Tomáš Lesk)

Trailer               Recenze              Plakát

Uveden v českých kinech: 24.07.2017 (Bontonfilm) | Na DVD a Blu-ray od: 27.09.2017

Vetřelec: Covenant (Alien: Covenant)

Covenant sice krkolomně odpovídá na otázky, které zůstaly po Prometheovi nezodpovězeny, nicméně stále má se sérií Vetřelec pramálo společného. A smutné na tom je, že je pod oběma snímky podepsán režisér původního filmu z roku 1979. Scott nepřichází s ničím novým, co by se v sérii neobjevilo. I přesto, že je film zručně natočen, tak nabízí pouze nelogické chování postav, jež divákovi způsobí nejedno zamyšlení nad režisérovým pojmutím látky. Chvílemi to opravdu vypadá, že sledujeme parodii. Což Scott patrně nechtěl. (Za redakci napsal Lukáš Vaněk)

Trailer               Recenze              Plakát

Uveden v českých kinech: 18.05.2017 (CinemArt) | Na DVD a Blu-ray od: 20.09.2017

2 KOMENTÁŘŮ

  1. Tak Barboře Drškové, bych teď pořádně naflákal na prdel.. Jak může říct, že Strážci byli zklamání, byli super.. Čekal jsem míň než od jedničky a dostal jsem skvělé pokračování, které nezklamalo a kvalitou se drželo jedničky…

    • Barbora Dršková napsala jen komentář k danému filmu, co se týče pořadí, tak takhle rozhodla celá redakce. Strážci byli dlouzí, nudní a ničím nepřekvapili, jeli jen to, co fungovalo v jedničce a příběh naprosto o ničem. Celkově pro nás zklamání :-).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také