Disney už pracuje na pokračování Knihy džunglí

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Brzy vkročí do kin adaptace světoznámého románu Rudyarda Kiplinga o chlapci, vychovaném vlčí smečkou. Snímek režíroval Jon Favreau, který má mimo jiné na triku první dva díly Iron Mana. Recenze slibují výbornou podívanou pro celou rodinu a není proto divu, že se studio Disney rozhodlo natočit další, navazující díl. Otázkou zůstává, zda film naplní očekávání nejen producentů, ale i diváků…

Mauglí (Neel Sethi) se během dobrodružství a snad i zábavou naplněné cestě za objevením sama sebe, na níž ho vyhnal tygr Šerchán (Idris Elba), veden panterem a mentorem Baghírou (Ben Kingsley) a doprovázen dobrosrdečným medvědem Balůem (Bill Murray), setká s mnoha stvořeními, z nichž některá s ním možná nemají ty nejlepší úmysly. Kupříkladu hypnotizující Ká (Scarlett Johanson), či uhlazeně mluvící opičí král Louie (Christopher Walken). Dále si ve filmu zahrála i Lupita Nyong’o, kterou si můžeme pamatovat jako stařičkou Maz Kanatu z nejnovějších Hvězdných válek. Scénáře se zhostil Justin Marks (Street Fighter: Legenda z Hong Kongu). Očekává se, že Kniha džunglí hned první otevírací víkend v severní části USA obsadí špičku žebříčků návštěvnosti. Nu, uvidíme…

Jak režisér, tak i scénárista by měli pracovat na druhém dílu. Tvůrci tedy snad zůstanou stejní… Zprávu uvedl The Holywood Reporter.

Důvěrně známý příběh není zfilmován poprvé, a jak to vypadá, tak ani naposled. Studio Warner Bros. totiž chystá vlastní verzi Knihy džunglí, která by měla být hotová v průběhu roku 2018. Film by měl režírovat Andy Serkis a zahrát si v něm roli medvěda Balů. Dalšími aktéry v převážně zvukových rolích jsou Benedict Cumberbatch jako tygr Šerchán, Christian Bale jako Baghíra, Cate Blanchet si střihne hada Ká a v neposlední řadě Rohan Chand ztvární Mauglího. Nezbývá tedy než počkat, která z adaptací bude zdařilejší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také