Star Wars: Jak to bude s Darth Vaderem v Rogue One?

Přečtěte si

Valhalla: Říše bohů: Thor a Loki znovu odvrací Ragnarok v temné severské fantasy

Výpravná dánská fantasy Valhalla: Říše bohů nás zavede do příběhu severské mytologie, ve kterém budou hlavní hrdinové, bohové, odvracet...

Recenze: Staříci – Roadmovie o pomstě a strastech stáří

Ve skutečnými událostmi inspirovaném snímku se spolu na plátně vůbec poprvé objevují herečtí matadoři Jiří Schmitzer a Ladislav Mrkvička...

Recenze: Parazit – Korejský Tarantino?

Snímek Parazit uchvátil kritiky, a nyní je na nejlepší cestě učinit totéž v kinech svým "masovým" divákům. Jaký je...

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Velšský obr Spencer Wilding si prý zahraje ikonickou postavu v letošním snímku Rogue One: A Star Wars Story.

O tom, že by se Darth Vader mohl objevit v prvním filmu ze světa Hvězdných válek mimo hlavní sérii, se mluvilo už delší dobu. Asi nejslavnější záporák stříbrného plátna všech dob půjde po krku skupince rebelů, kteří se budou snažit ukrást plány první Hvězdy smrti (té, z Nové naděje).

Otázkou však zůstává, který herec / dublér se nasouká do černého kostýmu s plandavým pláštěm? Volba zřejmě padla na dvoumetrového Spencera Wildinga a nebojte se, my o něm taky nikdy dříve neslyšeli. Jde totiž o dubléra slavnějších hereckých kolegů, kteří nechtěli, aby se jim při natáčení něco stalo. Také často sloužil jako pohybující se předobraz pro později zdigitalizovné CGI postavy.

spencer_wilding_straznicy_galaktyki

Wildinga jste mohli vidět například v Batman začíná mezi bojovníky Ligy stínů, občas zaskakoval v Harry Potterovi jako Hagrid nebo jestli si vzpomenete na toho velkého zlého dozorce ve Strážcích Galaxie, který sebral Star-Lordovi walkman, tak to byl taky on. Na svém kontě má také účast v seriálech Doctor Who nebo Hra o trůny.

O hlas legendární postavy se samozřejmě postará James Earl Jones, bez toho by to prostě nešlo a samotného Vadera se dočkáme už v prosinci letošního roku ve snímku Garetha Edwardse Rogue One: A Star Wars Story. Nechť rebely provází síla!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také