
Než Francis Lawrence propadl kouzlu Hunger Games, natočil Constantina a také postapokalyptický thriller Já, legenda s Willem Smithem v hlavní roli. Od jeho premiéry už příští rok uplyne neuvěřitelných 20 let a po celou tu dobu se v kuloárech šuškalo o možném druhém dílu. A nyní se zdá, že se projekt konečně pohnul kupředu. Podle serveru Collider je pokračování v aktivním vývoji a režie by se měl ujmout Steven Caple Jr., který má na kontě blockbustery jako Creed II nebo poslední Transformery.
Hlavní otázka, která vrtá hlavou každému fanouškovi, zní: Jak se může vrátit postava Roberta Nevilla, když v závěru filmu hrdinně obětoval svůj život? Odpověď je prostší, než by se mohlo zdát, ačkoli vyžaduje malou lekci z filmové historie. Původní film z roku 2007 měl totiž dva konce. Ten, který jsme viděli v kinech, končil Nevillovou smrtí při výbuchu granátu. Existuje však i alternativní konec, který byl mnohem věrnější knižní předloze Richarda Mathesona. V něm Neville zjišťuje, že nakažení nejsou jen bezduchá monstra, ale zachovali si emoce, vzájemné vazby i určitý řád — a že právě on je v jejich očích děsivou legendou, která jim unáší a zabíjí jejich blízké.
Čtěte také: Virus vyhladil lidstvo. Postapokalyptický sci-fi thriller Ridleyho Scotta slibuje drsný příběh o přežití
Scenárista Akiva Goldsman už dříve potvrdil, že pro potřeby sequelu bude za kánon považován právě tento alternativní konec, v němž Neville přežil. Will Smith se tak do pokračování může vrátit – a podle dosavadních náznaků se s ním opravdu počítá. Jeho návrat totiž už několikrát zmínil sám Goldsman a i samotný herec se v rozhovorech nechal slyšet, že tvůrci přišli s „opravdu solidními nápady“. Společně s ním by se měl do projektu zapojit i Michael B. Jordan (Black Panther, Creed), o jehož účasti se mluví už od roku 2023. Že se věci skutečně hýbou kupředu, potvrdil režisér Steven Caple Jr. exkluzivně pro server Collider během rozhovoru k jeho novému netflixovskému seriálu Muž v ohni.
Původní snímek nás zavedl do liduprázdných ulic New Yorku, kde Robert Neville, špičkový vědec a dost možná poslední přeživší člověk na planetě, svádí osamělý boj o přežití. Před lety lidstvo zdecimoval uměle vytvořený virus, který z 90 % populace udělal mrtvoly a ze zbytku krvežíznivé mutanty neschopné snést denní světlo. Neville, který je k viru z neznámého důvodu imunní, tráví své dny vysíláním rádiových zpráv a hledáním léku ve své improvizované laboratoři.

