Nové Tiché místo bude online v rekordním čase! Dočkáme se zřejmě ještě v červenci

Zdroj: Paramount Pictures

Tiché místo: První den dosáhlo 98, 5 milionů dolarů za premiérový víkend, což je rekord série, a zdá se, že se film lidem opravdu líbí. Očekávání byla překonána na všech frontách. Přesto to vypadá, že prequel dvou filmů dorazí v digitální podobě ještě v tomto měsíci, konkrétně 30. července, pouhých 32 dní od premiéry v kinech.

S informací o nečekaně brzkém uvedení filmu na internetu přišly servery WhenToStream a WorldOfReel. Prvně jmenovaný odkazuje na tweet společnosti Prime Video, ve kterém byly představeny největší červencové novinky. Příspěvek však byl následně smazán. Důvodem mohl být unáhleně zveřejněný termín PVOD premiéry (Apple, Amazon, Youtube, Rakuten), což by mohlo negativně ovlivnit úspěch filmu v kinech. A tam se mu daří skvěle, překvapivě nejlépe ze všech tří filmů. Na účtu už má 109 milionů dolarů.

Čtěte také: Monstra a lidé se připravují na konečné zúčtování! Hororový nářez z Netflixu láká na závěrečnou řadu

Na streamu by se pak prequel Tichého místa měl objevit po dvou až třech měsících od premiéry, která proběhla 27. června. V Americe bude film zcela jistě uvedený na Paramount+, v Česku pravděpodobně na SkyShowtime. Na bližší informace si ale ještě musíme počkat.

V naší recenzi píšeme, že Tiché místo: První den je skrz naskrz průměrným blockbusterem, jenž se snaží vyrovnat předchozím snímkům. Bolestně v této snaze ale selhává a je přehlídkou nudy a stokrát viděných klišé. Není vyloženě špatný. Ani dobrý. Působí rutinně. Je tu všechno, co být v kvalitním žánrovém popcornovém snímku být má. Ale nefunguje to. Vedlejší postavy jsou tu buď jako forma camea (v případě jednoho starého známého ze dvojky), potravy pro mimozemšťany, nebo slouží k expozici hlavní hrdinky. Ta bohužel působí hrozně nevýrazně, a to i přesto, že prakticky nezmizí ze záběru a scénář se snaží všemi možnými (často dost lacinými) způsoby v divákovi vykřesat emoce a sympatie. Což je dvojnásob smutné i proto, že Lupita Nyong’o je bezesporu talentovaná herečka

Původní Tiché místo je dostupné na Netflixu, Skyshowtime a Canal+, přičemž jeho pokračování pouze ve videotékách iTunes (Apple TV), Rakuten nebo Youtube.