Návrat režijního mistra Mela Gibsona! Thriller s plešatým Wahlbergem na palubě letadla vypadá skvěle

Zdroj: Lionsgate

Od premiéry posledního filmu Mela Gibsona, Hacksaw Ridge, uplynulo už osm let. Tento talentovaný režisér (a vynikající herec) však ještě neřekl poslední slovo a před pátou Smrtonosnou zbraní a vzkříšením Ježíše Krista představuje svůj nový projekt. Napínavý thriller Flight Risk, který se celý odehrává v jednom malém letadle.

Agentka Harrisová má za úkol dopravit klíčového svědka k soudu s mafiánským bossem. Nejrychlejší a zdánlivě nejbezpečnější cestou je let malým letadlem nad aljašskými horami. Na palubě jsou pouze tři lidé: Harrisová (Michelle Dockery), spoutaný svědek (Topher Grace) a pilot Daryl Booth (Mark Wahlberg). Zpočátku se zdá, že mise proběhne hladce, ale brzy se ukáže, že ne všichni pasažéři jsou tím, za koho se vydávají.

Čtěte také: Ďábelský Hugh Grant vězní své hosty v mrazivém hororu. U kruté hry se náramně baví

Chapadla mafiánského bosse sahají daleko, a situace se rychle komplikuje. Na palubě letadla se rozpoutá boj o kontrolu nad řízením, a jen jeden z přítomných ví, jak letadlo ovládat. Stíhačky vyslané jako doprovod jsou připraveny letadlo sestřelit, pokud se Harrisové nepodaří získat kontrolu včas. K tomu všemu se nad aljašskými horami rozpoutá bouře.

„S Melem se mi pracuje velmi dobře, protože umí naslouchat, váží si názoru herců a má velký talent, včetně režijního. Je skvělé sledovat, jak pracuje. Člověk se toho může hodně naučit. Také jsem měl možnost zahrát si záporáka, což se mi nestává často. Je to pro mě cenné a rozvíjí to mé herecké schopnosti,“ prozradil Mark Wahlberg v rozhovoru pro Collider.

Film má premiéru v amerických kinech 18. října.

Zdroj: Lionsgate