Draci proti drakům. Trailer druhého Rodu draka slibuje epickou válku mezi Targaryeny

Zdroj: HBO

HBO Max se mění na Max, ale to nejdůležitější zůstává. Očekávaná druhá řada Rodu draka, prequelu Hry o trůny, dorazí už za měsíc, a vše nasvědčuje tomu, že nás čeká naprosto epická podívaná. V novém traileru konflikt mezi Targaryeny nabírá na obrátkách a válka o fanoušky fantasy pokračuje také mezi HBO a Amazonem. Už jste viděli trailer na druhé Prsteny moci?

Finále první řady skončilo smrtí malého Luceryse, které otřáslo královstvím a odstartovalo občanskou válku Targaryenů známou jako Tanec draků. S tímto epickým vyústěním však přišlo i děsivé zjištění, že se seriál vrátí na obrazovky až v létě roku 2024, necelé dva roky po poslední, desáté epizodě.

Čtěte také: Godzilla a Konga jsou online po sedmi týdnech od premiéry. Kde je zhlédnout v nejlepší kvalitě?

Západozemí je v současnosti na pokraji krvavé občanské války, v níž o vliv bojuje Zelená rada podporující krále Aegona a Černá rada královny Rhaenyry. Každá ze stran si nárokuje právo na Železný trůn.

Rod draka se odehrává 200 let před událostmi Hry o trůny, a zachycuje Targaryeny vládnoucí Sedmi královstvím, ale také vlastní rod na pokraji občanské války. Seriál vychází z románu George R.R. Martina Oheň a krev z roku 2018.

Druhá řada Rodu draka bude mít premiéru na Max 16. června.

Zdroj: HBO