Godzilla a Konga jsou online po sedmi týdnech od premiéry. Kde je zhlédnout v nejlepší kvalitě?

Zdroj: Warner Bros.

Godzilla a Kong jsou znovu připraveni rozpoutat chaos přímo na našich obrazovkách. Snímek s podtitulem Nové imperium je od dnešního dne dostupný ve videotékách iTunes, Rakuten a Youtube, jen po sedmi týdnech (46 dní) od premiéry v kinech. Cenovka by ale potřebovala zadupat do země.

Nejvýhodnější nabídku si již tradičně připravil iTunes (nyní Apple TV). Ten nabízí Godzilla x Kong: Nové impérium za 399 korun, pokud máte v plánu si snímek zakoupit, případně za 329 korun za jeho vypůjčení. Týmovka dvou nejslavnějších monster stříbrného plátna je dostupná také ve videotéce Youtube (420/330 Kč) nebo Rakuten, kde jeho pořízení vyjde nejdráž – 430 korun za zakoupení a 410 korun za pronájem.

Čtěte také: Dystopické sci-fi za 120 milionů dolarů zaplatil z vlastní kapsy. Režisér Kmotra představuje Megalopolis

Snímek je dostupný ve 4K a s českým dabingem, případně v originálním znění a titulky. Zatímco iTunes a zřejmě také Youtube nabízejí audio v podobě Dolby 5.1, Rakuten má k dispozici i Dolby Atmos pro skutečné fajnšmekry.

Film Godzilla x Kong: Nové impérium vtrhl do kin se seismickou silou a během úvodního víkendu utržil na domácím trhu ohromujících 80 milionů dolarů. Ještě lépe se sequelu z dílny Adama Wingarda dařilo mimo Severní Ameriku, kde si Kong dojel na Godzille pro dalších famózních 119 milionů. V současné době snímek překonal hranici 558 milionů dolarů z celého světa a zařadil se tak na druhou příčku finančně nejúspěšnějších filmů z Monstervese. První je nadále Kong: Ostrov lebek s 568 miliony.

V pátém filmu ze série Monsterverse, jejíž součástí je i nedávno uvedený seriál Monarch: Odkaz monster, se zabijácká monstra utkají s kolosální hrozbou, která by mohla znamenat konec světa jak pro člověka, tak pro ně samotné. Odhalí se také příběhy o původu Godzilly a King Konga, včetně záhad obklopujících Kongův domovský Ostrov lebek.

Režisérem snímku je Adam Wingard, který pro studio natočil i předešlý díl s názvem Godzilla vs. Kong. Jednačtyřicetiletý režisér je zodpovědný také za hororový sequel Blair Witch: 20 let poté nebo první dva díly antologie V/H/S.

Recenze na Kinoboxu

Základní pravidlo umělecké kritiky káže soudit podle kritérií, která pro sebe určí samotné dílo. Godzilla x Kong: Nové impérium chce být zcela nestřídmým blockbusterem plným nezřízené akce, kde nukleární příšera zlikviduje několik světových metropolí, pravděpodobně zemřou stovky tisíc lidí, ale nehneme nad tím ani brvou, protože koukat na tu řežbu je lahoda. Jestli vám na tom něco nesedí, tak, probůh, nechoďte. Ale jestli cítíte, že si tenhle exces užijete… šup do kina, radí Martin Svoboda na Kinoboxu a snímek hodnotí velmi krásnými osmi body z deseti.

Godzilla x Kong: Nové imperium je na VOD od 14. května.

Zdroj: Warner Bros.