Lidé ztratili schopnost mluvit. Trailer nové Planety opic odhaluje dosud nezveřejněné záběry

Zdroj: 20th Century Studios

Nový trailer na Království Planeta Opic odhaluje zajímavý postřeh. Lidé v budoucnosti údajně ztratili schopnost mluvit, což ale neplatí pro hlavní hrdinku, kterou ztvárňuje Freya Allan ze seriálového Zaklínače. Jmenuje se Mae a své opičí společníky dokonalou angličtinou doslova šokuje.

Příběh filmu Království Planeta opic se odehrává několik generací v budoucnosti od vlády lidoopa Caesara. V této době jsou opice na planetě dominantním živočišným druhem a lidé musejí přežívat v úkrytech. Zatímco nový opičí tyran buduje své království, jistý mladý lidoop podniká strastiplnou cestu, během níž se musí vyrovnat s minulostí a učinit náročná rozhodnutí, která budou mít zásadní vliv na budoucnost opic i lidí.

Čtěte také: Nejlepší hororová série současnosti uzavírá trilogii. Trailer láká na dokonalou atmosféru i skutečného satanistického vraha

Zatímco režisér předešlých dvou filmů Matt Reeves věnuje veškerý svůj čas novému Batmanovi, otěže série přebral Wes Ball, tvůrce trilogie Labyrint, právě uvedené na Netflixu. V hlavní lidské roli se představí již vzpomínaná Freya Allan, Ciri ze seriálového Zaklínače, kterou jsme nedávno mohli vidět v hororu Hlasy mrtvých.

O předešlém dílu, Válce o planetu opic, jsme napsali, že fanoušci původní Schaffnerovy klasické filmové látky zaplesají, zatímco ti, kdo čekali akční krvavou řež, budou mírně zklamáni. Byť tu silné bojové scény jsou, je Válka o planetu opic především syrovým psychologickým thrillerem, na jehož pozadí se odehrává konflikt, a jehož tempo plyne pomalu, ale nenudí.

Film má premiéru v kinech 9. května.

Zdroj: 20th Century Studios