Vážná konkurence pro Novu a Primu? Neplacená alternativa za HBO začne vysílat už příští měsíc

Zdroj: Warner Bros.

Už 2. dubna začne v Česku vysílat zdarma šířený televizní kanál Warner TV, který bude čerpat z archivu Warner Bros. Discovery. Divákům nabídne filmy, seriály, dokumenty a v budoucnu možná také sport a další živé přenosy. Na detailní představení programového schématu si ale ještě musíme počkat.

Volně šířený kanál Warner TV bude k dispozici bezplatně prostřednictvím digitálního vysílání Českých Radiokomunikací. V Česku provozuje Warner Bros. Discovery streamovací platformu HBO Max a osmnáct placených lineárních televizních kanálů. Mezi ně například patří Discovery, Eurosport, HBO nebo Cinemax.

Čtěte také: Duna spasila česká kina! Počtem diváků téměř vyrovnala loňský rekord

Podle licence zveřejněné v databázi Rady pro rozhlasové a televizní vysílání vyplývá, že televize bude spíše vysílat starší tituly ze svého katalogu. Většina z nich bude v českém dabingu, případně slovenštině nebo v originálním znění s titulky. Warner TV bude vysílat 24 hodin denně a ze 40 % ho budou tvořit seriály.

„Od dubna si čeští diváci budou moci vychutnat širokou nabídku obsahu, včetně filmů a seriálů, na Warner TV. Jsme blízko spuštění našeho prvního volně vysílaného kanálu na trhu a všem divákům přineseme do vysílání velkou knihovnu obsahu, od klasických filmů až po populární seriály,“ vyjádřil nadšení ředitel distribuce a obchodního rozvoje společnosti Warner Bros. Discovery v Česku a na Slovensku Václava Palečka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno