Krvavá samurajská řežba vypadá naprosto velkolepě! Finální trailer nahání husí kůži

Exkurze do Japonska 16. století!

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Streamovací služby odstartovaly rok 2024 naprosto velkolepě a pokračovat ve spanilé jízdě budou i v únoru. To totiž dorazí také nové zpracování samurajského Šóguna, které bere dech ve finálním traileru. Krev v něm stříká na všechny strany, a je možné ho tedy přehrát pouze na Youtube.

Děj Šóguna je zasazen do feudálního Japonska někdy kolem roku 1600 a podává fiktivní svědectví o vzestupu Tokugawy Iejasua k moci očima anglického námořník Johna Blackthorna, jehož postava je volně založena na osudech skutečného trosečníka Williama Adamse.

Čtěte také: Nejočekávanější film roku vypadá epicky ve všech směrech! Další trailer to jen potvrzuje

I přes zprvu nepřátelské přijetí si Blackthorne pomalu získá pochopení a respekt od svého okolí a sám začne chápat a respektovat kulturu, která ho obklopuje. Nakonec je Blackthorneovi jako prvnímu cizinci udělen status samuraje.

Stejnojmenný historický román spisovatele Jamese Clavella byl uveden už v roce 1975, o pět let později byl zfilmován do slavné seriálové podoby Jerryho Londona. Postavu Blackthorna tehdy ztvárnil Richard Chamberlain.

Tvůrcem a scénáristou seriálu je Justin Marks zodpovědný za skvělou sci-fi sérii Dva světy. Jako scénárista se podílel také na chválené Knize džunglí (2016) režiséra Jona Favreaua.

Velkolepou desetidílnou minisérii přivede na televizní obrazovky FX, objeví se také na streamovací službě Disney+. Česká premiéra je na programu 27. února.

Zdroj: Hulu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také