Hornické město čeká nevýslovná zkáza! Severský katastrofický snímek přichází na Netflix

V hlavní roli známá herečka Tuva Novotny.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Švédské město Kiruna, které leží u největšího dolu na světě, se propadá do země. Frigga tam má na starost bezpečnost a bude si muset vybrat mezi prací a rodinou. Netflix představil trailer švédského katastrofického snímku Nad propastí, který dorazí v půlce února.

Nad propastí je prvním švédským katastrofickým snímkem, který vypráví o ničivých událostech v hornickém městě Kiruna a železném dole Kiirunavaara. Film měl premiéru v září minulého roku ve švédských kinech.

Čtěte také: Jeden z nejoceňovanějších filmů minulého roku je konečně online! Hltat budete každou minutu

V centru dění je Frigga, která se snaží sladit svou riskantní práci bezpečnostní manažerky v dole Kiirunavaara s rodinným životem, svou novou láskou Dabirem a svým bývalým, který se jí nechce vzdát. Když se jim však náhle začne třást půda pod nohama, začíná boj o holé přežití.

Režisérem je Richard Holm, tvůrce celé řady severských kriminálek ze série Johan Falk, přičemž jeho nejznámějším filmem je zřejmě akční hororová komedie Sex, lögner & videovåld z roku 2000.

„Během své kariéry jsem režíroval spoustu akčních filmů a nyní se mohu posunout o krok dál a natočit skutečně rozsáhlý katastrofický film, což je fantastický pocit. Žádná akce ale nezaujme, pokud v ní nejsou postavy, s nimiž se lze ztotožnit,“ řekl před švédskou premiérou filmu režisér Holm.

Film uvede Netflix 16. února.

Zdroj: SF Studios

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také