Film Bratři o kontroverzní skupině Mašínů přichází na Netflix! Ohlasy diváků jsou rozdílné

Český film vyslaný na Oscary míří na Netflix.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Na Netflix přichází historické drama Bratři. Film režiséra Tomáše Mašína, který pochází z rozvětvené rodiny Mašínů, a je tedy vzdáleným příbuzným hlavních hrdinů, měl premiéru teprve v říjnu. Bratři budou na Netflixu od 24. ledna, od stejného dne, kdy streamovací jednička uvede další český film, sci-fi Bod obnovy.

Rodina Mašínových se v komunisty ovládaném Československu stává terčem pronásledování a bratři věří, že po vzoru otce, hrdiny protinacistického odboje, lze proti diktatuře bojovat jedině se zbraní v ruce.

Čtěte také: Český Trainspotting je online! Seriál o drogovém experimentu přichází od režiséra filmu BANGER.

Pro odchod z Československa se rozhodli před sedmdesáti lety, v říjnu 1953, v době nejtužšího komunismu. Hranice překročili v noci ze 3. na 4. října. Útěk přes komunistické Německo byl jako z akčního filmu: mířili přes lesy, na jejich hlavy byla vypsána odměna, šly po nich tisíce policistů, nechyběl útěk vlakem ani přestřelky. Skupina bratří Mašínů se prostřílela na svobodu a zanechala za sebou krvavou stopu a mnoho pochybností.

Česko-slovenský film vyslaný na letošní Oscary posbíral průměrná hodnocení, a stal se také terčem velmi kontroverzních výroků na sociálních sítích.

„Bratři bohužel končí jako další „národní velkofilm“, který se nese na vlně okoukaných totalitních dramat, jež opakují to, s čím se dá velmi snadno souhlasit. Vše, co by mohlo vést ke kontroverzi, ve filmu chybí. Ve filmu tak zůstává velká díra. I přes filmařské kvality díla je výsledek nudný, což je vážně obrovská škoda,“ hodnotí snímek Martin Svoboda ve své recenzi na Kinoboxu.

Zdroj: CinemArt
Zdroj: CinemArt

1 komentář

  1. hmm tak jak se zdá ani 31.1.2024 nemusí být 24.1.2024…. ale prý film bratři bude už ve středu tak zase za týden

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také