Česká sci-fi, která uhranula vizuální stránkou a futuristickou Prahou, přichází na Netflix

Zálohujte si 24. leden.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Bod obnovy, nominovaný na Ceny české filmové kritiky za nejlepší audiovizuální počin, uvede 24. ledna Netflix. O informaci se zasloužila samotná služba, která titul zařadila mezi nejočekávanější filmy nadcházejících dní. Sci-fi odehrávající se v roce 2041 vychází ve stejný den také na DVD a Blu-ray, jak jsme již informovali v jednom z minulých článků.

Bod obnovy působí jako takové menší zjevení ve zbytku tuzemské produkce a tento odstavec budiž maličkým odčiněním toho, že se na něj v rámci NaFilmu neobjevila recenze. S rozpočtem, za jaký by v Hollywoodu nepořídili možná ani pilot seriálu, se v našich končinách podařilo natočit funkční krimi z blízké budoucnosti se skutečně poutavým a světovým vizuálem.

Čtěte také: Český Trainspotting je online! Seriál o drogovém experimentu přichází od režiséra filmu BANGER.

Korunu výbornému zážitku od nadaného režiséra Roberta Hloze nasazuje skvěle obsazená Andrea Mohylová v hlavní roli vyšetřovatelky Em. Ani zbytek herců pak rozhodně nezůstává pozadu. I díky tomu lze odpustit místy maličko škrobené repliky. Nebál bych se říci, že jde o nejlepší český film za hodně dlouhou dobu. Tvůrcům nezbývá než držet palce v dalších projektech.

„Fascinuje mě objevování nového světa, který je nám téměř nadosah. Pod svojí žánrovou slupkou je Bod Obnovy příběhem o morálních dilematech společnosti,“ přiblížil svůj motiv režisér Robert Hloz. V hlavní roli ambiciózní kriminalistky, která má za úkol vyřešit vraždu jednoho z autorů revoluční technologie tzv. Obnovy, obsadil režisér Hloz nový herecký objev Andreu Mohylovou.

Zdroj: Bioscop

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také