Český Trainspotting je online! Seriál o drogovém experimentu přichází od režiséra filmu BANGER.

První epizoda seriálu Adikts je tady!

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

iVysílání České televize uvedlo první díl nového seriálu Adikts, který nás zavede mezi drogově závislé a studenty adiktologie. Šestidílná minisérie přichází od režiséra Adama Sedláka zodpovědného za Banger., jednoho z nejlepších českých filmů roku 2022.

Adam Sedlák je jedním z nejtalentovanějších českých tvůrců současnosti. Jeho loňský Banger. získal dva České lvy (na dalších šest byl nominovaný), a kritika ho označila za jeden z nejlepších filmů roku. Tvůrce zodpovědný také za seriál Semestr a filmový Domestik se vrací na scénu se seriálem Adikts.

Čtěte také: Velkolepý Napoleon dnes konečně vychází online! Na režisérskou verzi si ale ještě počkáme

V šestidílné novince Adikts se režisér Adam Sedlák se věnuje drogovému tématu originálním způsobem. Drogovou problematiku totiž přenáší do komiksového prostředí s velmi líbivou vizuální stránkou. Seriál bude sledovat pětici studentů adiktologie, která se rozhodne formou experimentu užít drogy. Jejich účinek se u všech stane permanentním.

Zábava a nově nabyté „superschopnosti“ povedou mladé hrdiny až na hranu jejich možností a sil. A to vše v situaci, kdy je v zemi zřízena funkce drogového koordinátora, který k drogové problematice přistupuje s maximální tvrdostí.

„Je to mladý seriál pro mladé publikum, který se zaměřuje na téma závislostí. Má převážně bavit a být určitým katalyzátorem tématu drog ve společnosti. Zároveň má ale určitý preventivní přesah,“ řekl v jednom z rozhovorů režisér Adam Sedlák.

Česká televize uvede Adikts společně s Českou asociací pojišťoven a ve spolupráci s Policí ČR. Seriál zároveň navazuje na projekt 13 minut od Víta Klusáka. Adikts měl premiéru na iVysílání 9. ledna 2024, o dva týdny později se objeví na obrazovkách České televize.

Zdroj: Česká televize

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také