Zombie droga zabíjela před lety na Slovensku. Thriller o distribuci smrtícího koktejlu přichází do kin

V hlavních rolích David Švehlík a Kristína Kanátová.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Po Válce policajtů s Rytmusem a Jakubem Štáfkem se prvního teaseru dočkal také další slovenský thriller Fentasy. Režisérský debut Samuela Vičana a Anastasie Hoppanové, inspirovaný skutečnými událostmi, si bere na paškál drogovou tématiku, a z prvních záběrů nevypadá vůbec zle.

Sofie nadevše miluje divoké večírky. A to hlavně ty, na kterých jsou hlavním zdrojem zábavy látky silnější než alkohol. Se svým novým přítelem Pellerem, amatérským chemikem, rozjíždí velmi lukrativní podnikání. Když se totiž jakákoliv podomácku vyrobená droga řízne fentanylem, její účinky se závratně násobí. A stejně tak zisk.

Čtěte také: Nominace Českých lvů ovládli Bratři a kriminálka Úsvit! Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Co na tom, že jejich droga se pro mnohé stává smrtícím koktejlem, když teď vládnou pouliční scéně. Euforii z rychle rostoucího bohatství vystřídá kruté vystřízlivění. Jejich úspěch velmi brzy přiláká pozornost policie, ale hlavně ruské mafie, která konkurenci netoleruje. Sofie se rozhodne hrát vabank a nezáleží, kolik životů to bude stát…

Kriminální thriller je inspirovaný skutečnými událostmi, které se odehrály před více než 10 lety na Slovensku. Extrémně silný syntetický opioid fentanyl, nazývaný jako zombie droga, si v současnosti ročně vezme desítky tisíc životů.

Film má premiéru 14. března v kinech.

Zdroj: Bioscop

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také