Království Planety opic se představuje! Strhující trailer láká na novou generaci lidoopů

Čtvrtý film ze série vypadá opět velkolepě!

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Málokdo to tušil, ale Planeta opic se vrací. Studio 20th Century Studios zveřejnilo velkolepý trailer na snímek Království Planeta opic, který se odehrává po generaci oblíbeného vládce Caesara. Režisérskou štafetu navíc přebral nový režisér, přesto očekávaný film vypadá velmi nadějně.

Příběh filmu Království Planeta opic se odehrává několik generací v budoucnosti od vlády lidoopa Caesara. V té době jsou opice na planetě dominantním živočišným druhem a lidé musejí přežívat v úkrytech. Zatímco nový opičí tyran buduje své království, jistý mladý lidoop podniká strastiplnou cestu, během níž se musí vyrovnat s minulostí a učinit náročná rozhodnutí, která budou mít zásadní vliv na budoucnost opic i lidí.

Zatímco režisér předešlých dvou filmů Matt Reeves věnuje veškerý svůj čas novému Batmanovi, otěže Království planety opic přebral Wes Ball (trilogie Labyrintu). V jedné z hlavních rolí, jak prozradil i samotný trailer, se představí Freya Allan, britská herečka známá ze seriálového Zaklínače.

O předešlém snímku s názvem Válka o planetu opic jsme napsali, že fanoušci původní Schaffnerovy klasické filmové látky zaplesají, zatímco ti, kdo čekali akční krvavou řež, budou mírně zklamáni. Byť tu silné bojové scény jsou, je Válka o planetu opic především syrovým psychologickým thrillerem, na jehož pozadí se odehrává konflikt, a jehož tempo plyne pomalu, ale nenudí.


V roce 2018 jsme recenzovali také Ballův Labyrint s podtitulem Vražedná léčba, poslední díl trilogie. Finále young adult fantasy série lehce spravilo náladu po průměrném druhém dílu. Platí to i pro režiséra Wese Balla, jenž ve třetím filmu prokázal, že zvládá akci, má hudební sluch, díky němuž ví, v jakých situacích má znít ta a ta hudba, a přichází s nápaditými momenty. Pod jeho režijním dohledem bych si dokázal představit nějaký poctivý akční flák.

Království Planeta opic dorazí do českých kin 23. května 2024.

Zdroj: 20th Century Studios

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také