2 bídné české filmy vládnou sledovanosti Netflixu. Nejkvalitnější novinku Češi přehlížejí

ONEMANSHOW je zase hitem!

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Netflix je rájem fanoušků českého filmu. Potvrdil to nejen středeční příchod ONEMANSHOW: The Movie, ale také sledovanost české variace na Lásku nebeskou. Kvalita filmu ale u českých diváků nehraje významnou roli. Nejkvalitnější z trojice tuzemských novinek Češi ani nezaregistrovali.

Kazmova ONEMANSHOW: The Movie zbořila letos v srpnu kina, a šanci nedává konkurenci ani na českém Netflixu. Tam se mediálně propíraná novinka dostala ve středu, a od té doby vládne sledovanosti filmové kategorie každý den. V sobotních statistikách se v jejím těsném závěsu drží loňská komedie Vánoční příběh s Karlem Rodenem, Oldřichem Kaiserem a Jiřím Lábusem. Film z roku 2022 je na Netflixu od 8. listopadu a diváci ho přirovnávají k české variaci na Lásku nebeskou.

Současně s ONEMANSHOW uvedl Netflix slovensko-české folklórní Piargy se skvělou Judit Pecháček v hlavní roli. Černobílý snímek je z trojice tuzemských novinek tím nejambicióznějším a nejlépe hodnoceným, v TOP desítce Netflixu se ale zatím neobjevil. Filmfanouch6 z Kinoboxu ohodnotil snímek osmi body z deseti. „Solidně budované Piargy, které sice nedokáže v závěru dostát svým očekáváním, přesto vizuálně i atmosférou dostatečně působivý zážitek.“

zdroj: Netflix, FlixPatrol, Kinobox


1 komentář

  1. No jo, ono je dobré, že je to dobré, ale průměrný divák se nechce dívat na unylou depresivní černobílou drámu. To se fakt radši podívám na blbost od Bartoška s dobrým pocite, že jsem za to v kině nevyhodil ani korunu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také