Nejlepší český film roku je invazní horor o tchýni, která přišla v noci. Trailer vás odrovná

Do kin míří další český film, za který se nemusíme stydět!

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Invazní hororová komedie Přišla v noci posbírala chválu na Mezinárodním festivalu ve Varech, v listopadu konečně zamíří do klasické distribuce. Novinku režisérů Jana Vejnara a Tomáše Pavlíčka představuje velmi lákavý trailer, ve kterém naprosto exceluje až ďábelská Simona Peková v hlavní roli.

Rok 2023 je z pohledu českého filmu velmi výrazný. Kina vyprodávala Kazmova One Man Show: The Movie, nechyběla ani tradiční lobotomie v podobě Cool Girl! a Bastardi: Reparát. Naopak za Bod obnovy, Úsvit nebo thriller #annaismissing se nemusíme stydět ani za hranicemi země. V listopadu navíc dorazí do kin nejlépe hodnocený český film tohoto roku, Přišla v noci, který zaválel na festivalu ve Varech.

Když si pár třicátníků pustí přes práh matku jednoho z nich, netuší, že se právě ocitl v komorním očistci. Poklidný život se pomalu mění v chaotické trosky.

Pěstěná šedesátnice Valerie je energická diva, která si krok za krokem podmaňuje nejen prostor bytu, ale i mysl jeho obyvatel. Plíživá domácí invaze nabírá na síle, jistoty se otřásají, hranice soukromí bortí.


Mají matky a tchýně vždycky pravdu? Myslí to s námi dobře? A nejsou někdy právě proto těmi největšími monstry?

Film Přišla v noci Tomáše Pavlíčka a Jana Vejnara na tenké hraně černého humoru a home invasion hororu rozvíjí situaci, kterou v různých obměnách zažil každý z nás.

Film uvidíme v kinech od 2. listopadu.


Zdroj: Artcam Films

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také