Zbohatli na pochybném byznysu. Obchodníci s bolestí vypadají skvěle, ačkoli recenze mluví o opaku

Energický trailer má být opakem samotného filmu.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Hvězdně obsazení Obchodníci s bolestí dorazí na Netflix až na konci měsíce, první diváci je ale viděli na torontském festivalu v září. Zatímco čerstvý trailer slibuje energickou podívanou se špičkovými herci, první ohlasy na film hovoří o zcela průměrné podívané, na kterou po pár dnech zapomeneme.

Obchodníci s bolestí mají 24 recenzí na RottenTomatoes, a jen 24 % z nich je kladných. Kritici napsali, že filmu chybí potřebná energie a spád. Chris Evans a Emily Blunt se sice snaží, ale nejde se zbavit dojmu, že si jen hrají na zlé manažery. Předpis na nezáživný až nudný zážitek.

Liza (Emily Blunt) je svobodná matka z chudých poměrů, která právě přišla o práci a je na konci svých sil. Náhodné setkání s obchodním zástupcem (Chris Evans) ji nasměruje na ekonomicky výhodnou, ovšem eticky pochybnou dráhu prodejkyně, čímž se zaplete do nebezpečného vyděračského plánu.

Vyrovnávání se s čím dál tím víc vyšinutým šéfem, zhoršující se zdravotní stav její dcery a rostoucí vědomí devastace, kterou firma způsobuje, nutí Lizu přehodnotit svá rozhodnutí. Film Obchodníci s bolestí (Pain Hustlers) režiséra Davida Yatese je drsným pohledem na to, co někteří lidé dělají ze zoufalství a jiní z chamtivosti.


David Yates se v minulosti proslavil jako režisér čtyř posledních filmů Harryho Pottera, Fantastických zvířat a Legendy o Tarzanovi. Ve vedlejších rolích se objeví Catherine O’Hara, Amit Shah, Andy Garcia nebo Chloe Coleman.

Obchodníci s bolestí mají premiéru na Netflixu 27. října.

Zdroj: Netflix

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také