Napoleon dobývá Evropu za doprovodu Black Sabbath! Historický epos má další strhující trailer

Ridley Scott láká na velkolepou podívanou v dalším ohromném traileru.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Jeden z největších filmů tohoto roku, Napoleon režiséra Ridleyho Scotta, láká na listopadovou premiéru v novém, naprosto velkolepém traileru. Joaquin Phoenix v něm dobývá Evropu za doprovodu Black Sabbath a jejich War Pigs.

Film Napoleon je originální a osobní pohled na Napoleonův původ a jeho rychlý vzestup na císaře, zobrazený skrze jeho nestálý vztah s manželkou a jedinou opravdovou láskou, Josefínou. Film zachycuje Napoleonovy slavné bitvy, neúnavnou ctižádost a ohromující strategický um výjimečného vojevůdce a válečného vizionáře.

Velkolepý historický epos bude mít, na dnešní poměry, standartních 158 minut, už teď ale svou pozornost strhává režisérská verze. Podle samotného Scotta je již dokončena a její stopáž se zastavila na čtyřech hodinách a třiceti minutách (270 minut).

Joaquin Phoenix s Ridleym Scottem v minulosti spolupracoval na slavném filmu Gladiátor, kde si za roli krutého císaře Commoda vysloužil oscarovou nominaci. Oscara nakonec získal až v roce 2019 za ztvárnění Jokera, jehož pokračování uvidíme v kinech v příštím roce.


Pětaosmdesátiletého Ridleyho Scotta netřeba představovat. Režisér slavných snímků Vetřelec, Gladiátor nebo Marťan ani ve svých letech nepolevuje, po náročném natáčení Napoleona se totiž chystá natočit volné pokračování již několikrát zmiňovaného Gladiátora. Mezi jeho poslední divácké úspěchy patří historické drama Poslední souboj nebo Klan Gucci.

Napoleon má premiéru v kinech 22. listopadu.

Zdroj: Columbia Pictures

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také