Hrůzostrašné bouračky a plyn až na podlaze. Trailer na Ferrari nedává divákům vydechnout

Do kin míří další režisérský velikán.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Legendární Michael Mann představuje film o legendárním zakladateli automobilky Ferrari. Po krátkém teaseru ze srpna tohoto roku servíruje Neon plnohodnotný trailer, který divákům nedává vydechnout. V hlavní roli očekávaného snímku se představí Adam Driver jako Enzo Ferrari.

Je léto roku 1957. Bývalý závodník Enzo Ferrari se ocitá v krizi, která se skrývá za velkolepou podívanou Formule 1. Továrně, kterou před deseti lety se svou ženou Laurou vybudoval z ničeho, hrozí bankrot. Jejich nestálé manželství je navíc otřeseno ztrátou syna Dina. Vášeň jeho jezdců po vítězství je mezitím žene na hranu, když se pouštějí do zrádného závodu Mille Miglia, závodu na 1000 mil napříč Itálií.

Závod Mille Miglia byl kdysi nejprestižnějším závodem v Itálii. V roce 1957 se ovšem jel poslední ročník. Vozu Ferrari, řízenému Alfonsem de Portagem, praskla pneumatika a narazil do davu diváků, přičemž zabil devět lidí (včetně pěti dětí) a sebe.

Je pravděpodobné, že film bude sledovat dlouhý soudní spor, který z tragédie vzrostl a v němž bylo Ferrari obviněno a později očištěno z neúmyslného zabití.


Ferrari měl svou světovou premiéru na prestižním festivalu v Benátkách. Kritici vyzdvihli dechberoucí závodní scény a titulní duo Adam Driver a Penelope Cruz, ne všichni se ale dočkali maximálního uspokojení. Ferrari je prý tak trochu nuda. Recenze předních filmových webů jsme shrnuli v tomto článku.

Na sedadle řidiče sedí Adam Driver jako Enzo Ferrari. Ve snímku se objeví také Penelope Cruz jako Ferrariho manželka Laura a Shailene Woodley jako jeho milenka Lina. Snímek natočil legendární režisér Michael Mann, mezi jehož nejznámější kousky patří Poslední Mohykán, Nelítostný souboj nebo Collateral.

Ferrari dojede do amerických kin 25. prosince. Česká kina ho uvedou 4. ledna 2024.


Zdroj: Neon

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také