Fanoušci Harryho Pottera pláčou. Zemřel představitel Albuse Brumbála, Michael Gambon

Svět opustila filmová legenda, sir Michael Gambon.

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Ve věku 82 let zemřel britsko-irský herec Michael Gambon, známý především jako představitel Albuse Brumbála z filmů Harryho Pottera. Jeho rodina oznámila, že zemřel ve spánku v nemocnici.

„Se zdrcením oznamujeme, že nás opustil Sir Michael Gambon,“ uvedla jeho rodina v prohlášení. „Milovaný manžel a otec Michael zemřel pokojně v nemocnici po boku své ženy Anne a syna Ferguse po zápalu plic.“

Sir Michael Gambon se narodil 19. října 1940 v Dublinu. Svou bohatou kariéru započal na divadelní scéně, první filmové krůčky zaznamenal v roce 1965 v Othellovi. Ve filmovém světě získal popularitu rolí Albuse Brumbála ze série o Harrym Potterovi, objevil se ale ve více jak stovce dalších titulů. Naposledy ho mohli diváci vidět v životopisném snímku Judy (2019) a hororu Cordelia z téhož roku.

Michael Gambon se poprvé představil v roli Brumbála ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu, když nahradil zesnulého Richarda Harrise.


Dublinský rodák v minulosti získal čtyři ceny BAFTA za nejlepšího herce v hlavní roli, posbíral také dvě nominace na Emmy a jednu na Zlatý glóbus.

Za jeho přínos filmovému a divadelnímu umění ho královna Alžběta II. ​v 90. letech minulého století jmenovala rytířem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také