13 známých filmů, které Netflix zařadil do nabídky zkraje srpna

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
Web jsem zakládal v roce 2011, vášeň pro psaní o filmech mě neopustila ani o dvanáct let později.

Na konci července opustil Netflix třetí novodobý Star Trek, John Wick nebo adaptace Need for Speed. Zkraje srpna se mezera po těchto titulech z části zaplnila, na Netflix se totiž vrátily nejlepší díly ze série Mission: Impossible, premiérově se zde představil multivesmírový Spider-Man: Bez domova, návrat hlásí také akční Světová válka Z a Tajemné okno s Johnnym Deppem.

Angry Brids ve filmu

Film nás zavede na ostrov, kde žijí nelétaví, ale jinak velice šťastní ptáci. Až na pár výjimek. Ruďák, věčně vzteklý opeřenec, neposedný Žluťas a výbušný Bombas tvoří v tropickém ráji partičku neoblíbených outsiderů. Adaptace slavné videohry neurazí ani nenadchne.

Babel

Babel je již třetím snímkem vzešlým z úspěšné spolupráce režiséra Alejandra Gonzáleze Iñárrita a scenáristy Guillerma Arriagy (Amores Perros, 21 gramů). Stejně jako v jejich předchozích společných projektech se i nyní náhodně proplete několik zdánlivě nesouvisejících lidských osudů. Brad Pitt v hlavní roli.

Hidden Strike

Jackie Chan a John Cena ztvárňují bývalé vojáky speciálních jednotek, kteří jsou společně nasazeni na speciální misi v Iráku. Oba dostali za úkol doprovodit civilisty ze zrádné bagdádské „dálnice smrti“ do bezpečné Zelené zóny. Akční béčko z čínské produkce, které natočil režisér čtvrtých Postradatelných.


Jak ztratit kluka v 10 dnech

Redaktorka Andie Andersonová má na starosti rubriku praktických rad pro ženy. Jednoho dne ji napadne napsat návod, jak spolehlivě zapudit muže v průběhu deseti dnů. Kate Hudson a Matthew McConaughey v oblíbené, odpočinkové komedii, která se na Netflix vrátila již poněkolikáté.

Mission: Impossible – Ghost Protocol, Národ grázlů, Fallout

Zatímco v kinech řádí Ethan Hunt již v sedmé Mission: Impossible, na Netflix se vrátily přechozí tři díly, pravděpodobně nejlepší filmy z celé série. Kompletní Mission: Impossible v současné době nabízí SkyShowtime. Naše recenze na všechny výše uvedené filmy si můžete přečíst ZDE.

Policajti na baterky

Foto: Sony Pictures

Dva sekuriťáci, kteří k sobě moc nepasují – bývalý policajt a cucák, který právě opustil policejní akademii – se dávají dohromady, aby odhalili pašerácký gang. Martin Lawrence a Steve Zahn v průměrné komedie, která Mizerům nesahá ani po kotníky.


Sahara

Po legendárním pokladu touží všichni, kdo mu jsou na stopě… Pátrání v mořských hlubinách uvnitř starých vraků naložených poklady je pro Dirka Pitta (Matthew McConaughey), potápěče a dobrodruha milujícího vzrušení, a jeho legračního parťáka Alla (Steve Zahn), práce jako každá jiná. Téměř zapomenutá dobrodružná komedie.

Spider-Man: Bez domova

Marvel nám skvěle ukazuje, že ani my, ani postavy, vlastně nikdo neví, jaké má fikční svět MCU pravidla. Jaké jsou jeho možnosti. Tohle téma pak rozhýbe děj, ve kterém Peter řeší své největší morální dilema. Z No Way Home se i díky těmto rysům stává velice silný zážitek, který stál za čekání.

Světová válka Z

Světová válka Z se stala dlouho očekávaným kouskem pro fanoušky zombie filmů, který měl prolomit neustálé vykrádání béčkových filmů a odstartovat novou vlnu zombie filmů (jako Resident Evil nebo 28 dní poté…). I přes převažující dílčí negativa působí film příjemným a originálním dojmem. Zobrazení nákazy v globálním měřítku s vysokým rozpočtem nepůsobí směšně ani amatérsky.

Tajemné okno

Foto: Sony Pictures

David Koepp si dle mého názoru ukousl příliš velké sousto, když se pustil zrovna do Tajemného okna. Přestože má tento režisér na kontě scénáře hitů Válka světů nebo Spider-man, tak okno je tak nějak nedotažené do konce. Příběh vypráví o spisovateli uprostřed tvůrčí krize, který se navíc ještě rozvádí. V domě daleko od civilizace, se snaží nalézt ztracenou nit, nalezne však pouze cizince, který tvrdí, že nápad na novou knihu, je jeho.


xXx: Návrat Xandera Cage

Smrt Xandera Cage (Diesel), která byla ohlášena v pokračování Nové dimenze, nebyla skutečná. Ve skutečnosti Cage zabije máloco. Proto se zdá být ideálním kandidátem na zastavení zlověstného plánu s ukradenými jadernými hlavicemi. Musí se tedy vrátit z důchodu, který se skládal z jeho oblíbených extrémních sportů, aby znovu zachránil svět.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také