Naprosto velkolepé a strhující. Trailer druhé řady Nadace se vizuálně rovná filmové Duně

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Na streamu Apple TV+ v těchto dnech válí sic-fi seriál Silo, už teď se ale diváci mohou začít těšit na druhou řadu adaptované Nadace. Ta se sice po první sérii dočkala rozporuplných ohlasů, světlých momentů, na které lze navázat, ale bylo dostatek. Druhá řada se navíc představila v naprosto ohromujícím teaser traileru, ve kterém vypadá vše epicky a na televizní produkci až neskutečně dobře.

Knižní série Nadace Isaaca Asimova obsahuje sedm knih, které autor napsal v průběhu 49 let a do stejného prostředí zasadil i řadu svých povídek. Svět série se odehrává zhruba dvacet tisíc let v budoucnosti a děj se točí kolem vědy zvané psychohistorie – vědy, která umí pracovat s matematikou takovým způsobem, že díky jejím postupům lze odhalit budoucnost. Jejím tvůrcem je matematik Hari Seldon, který zjistí, že celá Říše, která pojímá mnoho různých světů, se blíží k zániku. Naštěstí však existuje šance na zachování civilizace, a proto vznikne Nadace – útočiště vědců na okraji Galaxie, které uchrání hrstku vědců a s nimi i znalosti pro vznik nové Říše.

České diváky možná potěší, že natáčení druhé řady Nadace probíhalo také v Praze, od dubna minulého roku až do června. Štáb jednoho z největších seriálových projektů současnosti navštívil Českou republiku jen krátce poté, co dokončil produkci na Kanárských ostrovech. V minulém roce o tom informoval server The Prague Reporter.

Milovníci velkolepých sci-fi příběhů mají v současné době z čeho vybírat. Ještě před uvedením druhé Nadace nadchlo postapokalyptické Silo (rovněž z produkce Apple TV+), na Netflixu 12. května pak odstartoval jihokorejský Rytíř v černém. Aby toho nebylo málo, Warneři nedávno uvedli první epický trailer k očekávané druhé části Duny.

Nadace odstartuje druhou sezónu na Apple TV+ 14. července.

Foto: Apple TV+

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také