Žijí v podzemí, svět je toxicky zničený. Seriálová událost Silo láká ve velkolepém traileru

Foto: Apple TV+

Streamovací služba Apple TV+ se připravuje na uvedení dalšího letošního seriálu, o kterém se s velkou pravděpodobností bude hodně mluvit. Adaptace knižního sci-fi thrilleru Silo na sebe strhává pozornost v posledním traileru před uvedením na televizních obrazovkách. Upoutávka slibuje novinku plnou záhad, pravidel, které se nesmí porušovat a Rebeccu Ferguson z Mission: Impossible v hlavní roli.

V silu pod zemí se ukrývají lidé před toxicky zamořeným světem. Naučili se tu žít, milovat se i umírat. Jednou za čas je někdo z nich vyslán na povrch čistit senzory. Ví, že se nikdy nevrátí. Ví, že jde na smrt… Po letech udržování křehké rovnováhy se však systém octne před zhroucením. Hluboko ve spodních patrech se vzedme vlna odporu proti takřka všemocnému oddělení. Mají naději na úspěch? Odkryjí děsivá tajemství přísně střežených serverů? A chtějí je vůbec znát?

Knižní Silo (v originále Wool) z roku 2011 je jedinečný sci-fi thriller, který lze číst jako varování i jako věštbu. Odstartoval sérii, na niž úspěšně navázaly další dva díly, Turnus a Prach. Filmová práva o rok později získal k natočení Ridley Scott, v roce 2021 projekt nakonec přebrala streamovací služba Apple TV. Na očekávaném seriálu se podílela taková jména jako Morten Tyldum (Kód Enigmy) nebo David Semel (Watchmen).

Silo má premiéru na Apple TV+ již 5. května.

Foto: Apple TV+