Mohou se lidé vracet ze záhrobí? Psychologický horor Run Rabbit Run nahání husí kůži

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Psychologický horor Run Rabbit Run, který měl premiéru na filmovém festivalu Sundance 2023, se představuje divákům v prvním traileru nahánějícím husí kůži. V hlavní roli matky vidíme skvělou herečku Sarah Snook (Boj o moc, Predestination), které se do života vrací temná minulost. Horor natočila Daina Reid stojící za Příběhem služebnice nebo Dívkou, která se třpytila. Práva k uvedení zakoupila streamovací služba Netflix.

Lékařka pro léčbu neplodnosti Sarah začíná oslavu sedmých narozenin své milované dcery Mii v očekávání, že vše půjde podle plánu. Když se však přihlásí zlověstný vítr, její pečlivě kontrolovaný svět se začne měnit. Mia se začne chovat podivně a před jejich dveřmi se objeví králík – tajemný narozeninový dárek, který Miu potěší, ale Sarah hluboce znepokojí. Jak dny plynou, Mia stále více není sama sebou, dožaduje se setkání s dávnou odloučenou a hospitalizovanou babičkou, kterou ještě nikdy neviděla. Bizarní záchvaty vzteku sedmileté holčičky ji začínají upozorňovat na vlastní temnou historii. Duch z minulosti znovu vstoupí do Sářina života.

Run Rabbit Run se prozatím nesetkává s mnoha nadšenými ohlasy. Snímek již bylo možné vidět letos na Sundance a první recenze na RottenTomatoes rozhodně nemluví o hororu roku. Prozatímní skóre 38 procent (48 recenze) hovoří za vše, film Dainy Reid si pak poměrně lépe vede na IMDB (6 z deseti).

Film uvede Netflix 28. června.

Foto: Netflix

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také