10 parádních novinek na víkend (nejen) z Netflixu

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Jako by už některé streamy odjely na dovolenou. Situaci alespoň z části zachraňuje Netflix, který v týdnu uvedl českou novinku Děti Nagana, premiéru měl také korejský postapokalyptický seriál Rytíř v černém, nadějně vypadá ještě drsná Matka s Jennifer Lopez. Solidní novinky slibuje konkurenční Apple TV+, odkud se hlásí Město v plamenech a očekávaný dokument Příběh Michaela J. Foxe. Zraky se tentokrát upírají i na českou službu Kviff.tv, kde si můžete pustit Velrybu s oscarovým Brendanem Fraserem.

Děti Nagana | Netflix

Jedenáctiletý Dominik je u vytržení, když na turnaji století v Naganu naši poráží Kanadu a míří do finále. Přestože i on je trochu outsider, rozhodne se koupit hokejku a s kamarády hrát hokej, jak to jen jde. Česká novinka, která teprve v únoru šla do kin.

Doktoři – 6. řada | Disney+

Foto: Fox Network

Působivý seriál s lékařskou tematikou se zaměřuje na poslední roky výcviku mladého lékaře. Seriál odhaluje pravdu o tom dobrém i špatném, co se skutečně děje v nemocnicích po celé zemi.

Kráter | Disney+

Kráter je dobrodružný příběh o dospívání Caleba Channinga, který vyrostl v lunární těžební kolonii. Po smrti svého otce se má natrvalo přestěhovat na idylickou vzdálenou planetu. Před odjezdem se rozhodne splnit otcovo poslední přání. Jeho parta se vydá za posledním společným dobrodružstvím na průzkum tajemného kráteru.

Matka | Netflix

V armádě z ní vycvičili chladnokrevnou vražedkyni. Přichází ale čas opustit úkryt a před pomstychtivými zločinci ochránit dcerku, se kterou se nikdy nesetkala. Akční thriller s Jennifer Lopez, který natočil úspěšná režisérka Niki Caro (Úkryt v zoo, Mulan).

Město v plamenech | Apple TV+

Studentku vysoké školy postřelili 4. července 2003 v Central Parku. Vyšetřování nalezne souvislost mezi sérií záhadných celoměstských požárů, hudební scénou z centra města a bohatou rodinou, co žije mimo centrum a působí v realitách, která se tříští pod tíhou mnoha rodinných tajemství.

Pravdivý příběh | HBO Max

Psychologický thriller založený na skutečných událostech vypráví příběh zneuznaného reportéra (Jonah Hill), který je vtažen do nebezpečné hry na kočku a na myš, když si usvědčený vrah (James Franco) přivlastní novinářovu totožnost.

Rytíř v černém – 1. řada | Netflix

Děj šestidílného seriálu Rytíř v černém se odehrává v roce 2071, kdy je kvůli extrémnímu znečištění ovzduší nemožné žít bez dýchacího přístroje. Většina Korejského poloostrova je nyní pustinou a z původního obyvatelstva zbylo pouhé jedno procento. Klíčovou roli pro přežití v tomto světě hrají kurýři, nazývaní rytíři.

Stále naživu – 1. řada | Disney+

Čerstvě svobodná Nell (Gina Rodriguez), momentálně bez peněz a podle vlastních slov úplná troska, se snaží znovu nastartovat život a kariéru, které před deseti lety opustila. Když Nell dostane jedinou práci, kterou dokáže sehnat – psaní nekrologů, začne dostávat rady do života od nečekaného zdroje.

Still: Příběh Michaela J. Foxe | Apple TV+

Nevysoký klučina z kanadské vojenské základy se v 80. letech stane mezinárodním popkulturním miláčkem, jen aby jeho život změnila konsternující diagnóza. Co se stane, když se nevyléčitelný optimista ocitne tváří v tvář nevyléčitelné chorobě?

Velryba | KVIFF.TV

Lidé jsou úžasní. Tento nakažlivý optimismus je superschopností Charlieho. Vidí v lidech jen dobro a v nás tak probouzí empatii. Téměř tří set kilový osamělý učitel, ztvárněný miláčkem publika Brendanem Fraserem, se snaží najít cestu zpět ke své dceři Ellie (Sadie Sink).

Další: 11 skvělých novinek na víkend z minulého týdne

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také