8 úžasných Netflix novinek z letoška, které jste možná neviděli

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Moc se o nich nepsalo, ani neatakovaly přední příčky sledovanosti. Těchto osm Netflix novinek z roku 2023 jste možná neviděli, přesto stojí za to. Do výběru jsme zařadili thajský snímek Hladoví po úspěchu, který v mnohém připomíná nezapomenutelné Whiplash, korejskou komediální sérii Láska z nenávisti parodující romantický žánr nebo japonské seriálové drama Makanai: Jak se vaří pro Maiko. Pochopitelně jsme ale nezůstali jen u asijských titulů.

Hladoví po úspěchu

Šikovná mladá kuchařka se rozhodne vyzkoušet, jaké to je pracovat pod vedením slavného, ale nemilosrdného šéfkuchaře. A sáhne si přitom až na úplné dno. Thajská kombinace Whiplash a loňského Menu, kterou by si neměl nechat ujít žádný fanoušek filmů o vaření. Bravurně natočené a zahrané.

Láska z nenávisti – 1. řada

Advokátka nesnáší, když ji poráží muži, a vynikající herec zase nedůvěřuje ženám. Tihle dva, pro které láska nic neznamená, spolu ale jednoho dne musí začít chodit. Ok-bin Kim a Yoo Teo v romantickém seriálu jako soupeři, kteří se dají dohromady. Korejská telenovela, kterou si určitě zamilujete.

Makanai: Jak se vaří pro Maiko – 1. řada

Dvě nerozlučné kamarádky se vydají do Kjóta, aby se vyučily na gejši. Každou z nich ale zláká úplně jiná vášeň, i když bydlí pod jednou střechou. Jeden z nejlépe hodnocených titulů, který Netflix uvedl v tomto roce. Japonská lahůdka podle stejnojmenné mangy.

Pok-sun nesmí přežít

Jako nájemná vražedkyně je známé eso. Jako svobodná máma dospívající dcery ale často tápe. Kdyby tak výchova potomků byla stejně snadná jako někoho sejmout. Akční thriller režiséra Byun Sung-hyuna, který by skvěle zapadl do světa Johna Wicka.

Poslední království: Sedm králů musí zemřít

Po smrti krále Edwarda vyrazí Uhtred z Bebbanburgu se svými druhy po boku na dlouhou cestu po rozdrobeném království. Podaří se mu konečně sjednotit celou Anglii? Celovečerní závěr úspěšného seriálu Poslední království od výkonného producenta A. Dreymona.

Říkejte mi Čihiro

Kdysi se živila prostitucí a vůbec se za to nestydí. Teď ale v přímořském městečku prodává ve stánku jídlo a pomáhá přitom všem samotářům, na které tam narazí. Povedené drama, které se nikam nežene, pro všechny fanoušky japonského filmu.

Zdání vraha – 1. řada

Městem otřese série děsivých vražd a nebezpečný manipulátor rozjíždí hru na kočku a myš se státním zástupcem. Ten se ale jenom tak nevzdá. Psychologický kriminální seriál, ve kterém hrají Wu Kang-ren (Rozsvítit noc) a Alice Ko (Mami, nedělej to!). Skvělý divácky zážitek možná kazí jen nadbytek epizod.

Ztracena v bílém šumu – 1. řada

Během slavnostního průvodu ve španělské Malaze se ztratí malá Amaya. Mladá novinářka se proto rozhodne za každou cenu pomoct jejím rodičům v pátrání. Milena Smit jako mladá novinářka, kterou pohltí tragický případ, v thrillerové adaptaci románu od Javiera Castilla. Španělé opět dokazují, že se v tomto žánru pohybují jako ryba ve vodě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také